Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
22°C
16°C
SOB.
17°C
9°C
7368

Dočakali odprtje poslovilne vežice

Krajani Črnega Vrha so skupaj s predstavniki občine in lokalne skupnosti ter župnikom v nedeljo, 24. novembra, slovesno odprli in blagoslovili novo poslovilno vežico.

Krajevna skupnost Črni Vrh je bila še edina krajevna skupnost v občini Dobrova - Polhov Gradec, ki še ni imela poslovilne vežice. Zdaj je želja krajanov uresničena, s tem pa zaključen še en od občinskih projektov, začrtan v razvojnem programu občine. Praznično odprtje poslovilne vežice je potekalo po nedeljski sveti maši. Župljani Črnega Vrha in predstavniki občinske ter lokalne skupnosti so se zbrali pred novim objektom zraven župnijske cerkve sv. Lenarta. Gre za moderen objekt, ki vsebuje tradicionalne vaške arhitekturne elemente, obenem pa združuje vse potrebne funkcije, ki jih taka stavba potrebuje, in sicer vežico, čajno kuhinjo in sanitarije z vetrolovom in shrambo.  »Hvala avtorju, projektantu, izvajalcu, krajevni skupnosti, svetnikom, upravi in vsem vam, ki ste kakorkoli pripomogli k tej pridobitvi,« je zbrane pozdravil in nagovoril župan Franc Setnikar. Predsednica Krajevne skupnosti Črni Vrh in občinska svetnica Tončka Dolenec se je prav tako zahvalila vsem odgovornim za uspešno izvedbo projekta, pri tem pa izpostavila, da lep objekt daje možnost krajanom Črnega Vrha, da se mirno in dostojno poslovijo od svojcev, še vedno pa imajo možnost, da na njihovo željo svojci ležijo v svojih domovih. Blagoslov poslovilne vežice je opravil duhovnik Blaž Gregorc, ki je dejal, da je takšen, lep in urejen prostor potreben tudi na podeželju, zato je tudi v imenu župnije izrekel zahvalo odgovornim. Po prerezu traku, ki sta ga opravila predsednica krajevne skupnosti in župan, so bili zbrani s strani povezovalke Lucije Rus povabljeni še k ogledu novega objekta ter na pogostitev in druženje, ki se je nadaljevalo v domu krajanov.

 

Besedilo in fotografija: Nadja Prosen Verbič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi