Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale. Burja na Primorskem bo še naprej slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem okoli 6 °C.
1°C | 5°C
četrtek, 20.11.2018
2°C | 3°C
petek, 22.11.2018
5°C | 6°C
sobota, 23.11.2018
5°C | 8°C
nedelja, 24.11.2018
6°C | 8°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Defibrilatorji grejo v prave roke


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
26.06.2018      17:52
A A

Defibrilatorji grejo v prave roke


Dobrova, 13. junij – Župan občine Franc Setnikar in koncesionar lekarne na Dobrovi Matija Centrih sta v občinski sejni sobi sprejela predstavnike prostovoljnih gasilskih društev ter jim v uporabo predala nove avtomatske defibrilatorje Medtronic Physio Contol Lifepak CRPlus.


Deli:

Mreža defibrilatorjev v občini Dobrova - Polhov Gradec se je z novopridobljenimi razširila za kar 14 lokacij. Tako so AED-ji odslej tudi na objektih PGD Podsmreka, PGD Dobrova, v ambulanti Dobrova, OŠ oziroma športni dvorani Dobrova, na domovih PGD Brezje, PGD Hruševo, PGD Dvor, PGD Polhov Gradec, v ambulanti Polhov Gradec, OŠ oziroma v športni dvorani Polhov Gradec, imajo jih tudi PGD Zalog, PGD Črni Vrh, PGD Butajnova - Planina in PGD Šentjošt. V preteklih letih se je po mnenju gasilcev in javnosti potreba po tej napravi izredno povečala in vse več je primerov, ko je po njem treba poseči. To je bil tudi razlog, da so lani decembra na srečanju z županom predstavniki gasilskih društev izrazili željo po avtomatskih defibrilatorjih. Župan je tedaj obljubil, da jih bo občina poskušala zagotoviti vsem gasilskim društvom na območju občine. K sodelovanju je povabila še predstavnika lekarne Dobrova in javno povabila k oddaji ponudb za dobavo avtomatskih zunanjih defibrilatorjev AED. Z najnižjo in najustreznejšo ponudbo je bil izbran ponudnik Medicop.

Avtomatski defibrilator, ki je dodatno opremljen še s potrošnim materialom (2 para elektrod, maska za umetno dihanje, britvice, škarjice) in dodatnimi elektrodami za odrasle in otroke ter označbo lokacije, je bil predan v prave roke, saj so gasilci tisti, ki so vselej prvi klicani na pomoč, poleg tega pa tudi najustrezneje usposobljeni za tovrstno nudenje prve pomoči, je dejal župan ob predaji kompletov predstavnikom gasilskih društev. Skupaj s predstavnikom lekarne sta jim zaželela koristno uporabo predvsem v izobraževalne namene in čim redkeje v resnih situacijah. Gasilci so bili ob tej priložnosti tudi izvedeli, da bo občina jeseni v vseh štirih krajevnih skupnostih ponudila  možnost brezplačnega izobraževanja o pravilni uporabi defibrilatorja, saj je to ključno za uspešen razplet v primeru njegove uporabe. Navzoči predstavniki gasilskih društev so se zahvalili za naprave, ki so si jih dolgo želeli, a je vselej zmanjkalo denarja. Sedaj jih imajo, morajo pa poskrbeti za njihovo namestitev, dokup ogrevane omarice, če bo AED zunaj, ter usposobljene ljudi, ki jih ne bo strah jih uporabiti.

 

Besedilo in fotografija: Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!