Logo MojaObčina.si
DANES
15°C
6°C
JUTRI
15°C
9°C
1265

Predstavitve lokalnih ponudnikov v naši občini

Od junija 2022 smo lahko v Našem časopisu spremljali predstavitve lokalnih ponudnikov v naši občini – bodisi pridelovalcev hrane bodisi izdelovalcev unikatnih izdelkov, s posebnim poudarkom tudi na Tržnici dobrot Blagajeve dežele, ki vsako soboto obratuje na Viču. Tokrat pa sledi pregled lokalnih ponudnikov, ki smo jih že spoznali.

Po krajšem premoru pa spoznavanje, kaj vse domače okolje ponuja, sledi tudi v prihodnjih mesecih.

MESEC

PONUDNIK

PONUDBA

KONTAKT

TRŽNICA

junij 2022

Sirarstvo Sečnik

sezonska zelenjava, kravje mleko in mlečni izdelki (sir, navadni in sadni jogurti, kisla smetana, skuta, maslo), kruh iz krušne peči, jeseni tudi maroni, jajca iz proste reje, domači med

Črni Vrh 39, 1355 Polhov Gradec; secnik.franc@gmail.com; 041/320-645; FB: Sirarstvo Sečnik; www.sirarstvo-secnik.si

da

avgust 2022

Poezija lesa

različni izdelki iz lesa: kuhinjske deske, sklede, lončki, nabodala, servirne plošče, žlice za obuvanje, pručke, luči in drugi manjši kosi pohištva, kravate, hišni dekor, božično-novoletni program, izdelki po naročilu

Črni Vrh 14, 1355 Polhov Gradec; 01/3645-103 in 041/670-045; www.poezijalesa.si

ne

september 2022

Dežela zelišč

zeliščni čaji in čajne mešanice; zelišča (sladki pelin, ajda, ameriški slamnik, pehtran, materina dušica, rman, kopriva, trpotec, regrat ...); Pograjska sol (piranska sol z zelišči in začimbami iz vrta Dežele zelišč); aronija (v obliki suhih jagod ali kot sušeno, zmleto aronijo, ki je lahko dodatek smoothijem); mlete in drobljene začimbe in dišavnice;

API (izdelek pripravljen po preverjenem receptu z mnogimi pozitivnimi učinki na telo);

zeliščni sirupi pripravljeni po tradicionalnih recepturah (ameriški slamnik, žajbelj, timijan, meta, lovor);

hidrolati (meta, sivka, žajbelj, sladki pelin …);

eterično olje sladkega pelina, žajblja in sivke;

destilacija zelišč

margitav@gmail.com; 041/788-175; FB: Dežela zelišč

ne

oktober 2022

Sirarstvo in kozjereja Orešnik

bogat izbor sirov in mlečnih izdelkov iz kozjega, ovčjega mleka in mešanega mleka: kozji siri (sveži, mehki, poltrdi, zorjeni, z materino dušico, rolada v oglju, mehki sir s plesnijo), ovčji siri (mehki, poltrdi, zorjeni, mehki sir s plesnijo), mešani poltrdi sir iz kozjega in ovčjega mleka, kozja sirotka, kozja skuta, kozja albuminska skuta in ovčji ter kozji jogurt

Šentjošt 59a, 1354 Horjul; irena.oresnik@gmail.com; 041/777-974; www.kozjisir.si

da

november 2022

Marija Končan in kmetija Na Prosenov

bel in polbel kruh v hlebcih, ocvirkovica, kvašeni flancati, miške in ržen, koruzni, ajdov ter pirin kruh, sezonski izdelki (jabolčni sok, potica), delavnica peke kruha

Črni Vrh 24, 1355 Polhov Gradec; koncan1806@gmail.com; 031/526-543

ne

december 2022

Noj Tomi

meso (sveže nojevo meso, govedina, svinjina, teletina, jagnjetina, kozličevina), suhomesnati izdelki (salame, klobase, slanina, bržola), barjene izdelke (šunkarice, hrenovke, paštete, krvavice), presne mesnine (pleskavice, čevapčiči, ražnjiči, pečenice) in drugi izdelki (ocvirki, mast), zakol živali ter razsek mesa

Butajnova 25, 1354 Horjul; noj.tomi@gmail.com; 041/895-770; FB: Noj Tomi

da

 

 l.o.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi