Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 27°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Narava znova izplaknila Petačev graben


NOVICE

| |
13.09.2014      9:39
A A

Narava znova izplaknila Petačev graben


Ogromna debla in smrekovi štori so pridrveli skupaj z vodno gmoto, kar desetkrat večjim pretokom Male Božne, ter, kot da bi splaknili straniščno školjko, s seboj odnesli tudi improvizirano mostišče ...


Deli:

Sobota, 13. september. Občinski vzdrževalci so bili na terenu že ob 8. uri, a so lahko le nemočno zrli v glasno in blatno vodno gmoto ter s trakovi zavarovali tisto luknjo, kjer je še dan prej stal zasilni most: »Ob zadnjih poplavah pred enim mesecem smo naredili dva predora iz 14 betonskih cevi premera en meter, pa so ostale samo še štiri in nekaj razbitih ostankov ... Kje so preostale, že v Ljubljani?« Pretok je bil preprosto večji od predvidenih odprtin, čez katere so nasuli pesek in utrdili makadamsko cestišče ob lokaciji, kjer je nekoč stal betonski most ... Svoje so naredili debla in štori, ki jih je prineslo z naraslim tokom in so svojo kinetično energijo spremenili v rušilni oven, ki je podrl zasilno mostišče.

Malo nižje in še malo pred vzdrževalci je bil na terenu goseničar družbe Hidrotehnik, ki je iz narasle vode odstranjeval zataknjena debla in štore. Malo višje zagledam drevo, podrto prek struge kot naravni most, v strugi pa kar nekaj štorov, ki jih prej ni bilo. In povsem desno zagledam betonsko cev premera 60 cm, ki je nekje višje služila za vodni kanal pod cesto ... Poudarek je na pretekliku, kajti sedanjost je ... katastrofa!

In znova so se pokazale posledice februarskega žledu; nepospravljena debla so kot plavajoči bati rušila vse pred seboj ... Mar ne bi bil čas za obvezno mobilizacijo vseh lastnikov gozdov, da pospravijo les v teh krajih ali pa to na njihove stroške opravijo občinska služba in gozdarji podizvajalci? Ne gre le za škodo na infrastrukturi, gre tudi za gospodarsko škodo, saj ves les v deblih, ki ga zdaj z velikimi tovornjaki odvaža Hidrotehnik, gotovo ne roma na dvorišča kmetij ...

Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.