Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Sveti Miklavž se je tudi letos ustavil v ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
11.12.2014      8:11
A A

Sveti Miklavž se je tudi letos ustavil v Polhovem Gradcu


Polhov Gradec, 5. december – Na predvečer sv. Miklavža so mladi iz Polhovega Gradca in okolice za pridne otroke pripravili poučno igrico, po njej pa jih je obiskal in obdaril sveti Miklavž.


Deli:

Dobri mož, ki pridne otroke v decembru obišče prvi, se je tudi letos ustavil v Kulturnem domu Jakoba Trobca, kjer so ga pričakali številni otroci in njihovi starši.

Poučen uvod v prihod svetega Miklavža so otrokom pripravili mladinci, ki so doživeto zaigrali igro o bratcu in sestrici, ki pišeta pismo svetemu Miklavžu. A pismo nagajivega Janeza po pomoti zaide v roke parklja Luciferja, ki fantu, skupaj z ostalimi peklenščki, pripravi darilo. Toda tega Janez ni posebej vesel, saj darila niso takšna, kot si jih je sam želel. Ker se Janez na koncu le odloči, da bo postal prijazen in dober fant, ga parklji pustijo pri miru, za nagrado pa ga obišče sveti Miklavž s svojimi angelci.

Njegovega obiska so se razveselili tudi otroci v polni dvorani kulturnega doma, ki so ga nestrpno pričakovali. Še preden je prisluhnil otrokom, pa je nekaj vprašanj zastavil domačemu župniku Bogdanu Oražmu in županu Francu Setnikarju, ki sta bolj ali manj uspešno odgovarjala. Za njima pa so oder napolnili otroci, ki so nekoliko prestrašeni pristopili do Miklavža in angelcev. Za svojo pridnost so otroci prejeli darila, nato pa veseli odšli na svoje domove, kjer so po tradiciji nastavili peharje – kdo ve, morda se je dobri mož ustavil tudi tam.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.