Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno. Predvsem na Primorskem bodo sprva možne posamezne nevihte, tam bo začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
12°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
14°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 18°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 13h
Popoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na smučišču Šentjošt zaključili leto s tekmo...


NOVICE

| |
05.01.2018      8:52
A A

Na smučišču Šentjošt zaključili leto s tekmo


Decembrski dobri možje so že odšli in darila so nam prinesla zimske radosti in opremo, da jo preskusimo na domačem terenu. Smučišče Šentjošt ima le dve vlečnici, a hkrati dve težavnostno povsem različni progi, da zadostita staršem in otrokom. Podnevi in ponoči.


Deli:

Veliko dobre volje domačinov in tudi kakšen prispevek občine sta omogočila razvoj smučišča do današnjega obsega, ko kljubuje tudi toplemu vremenu z dvema snežnima topovoma. Novi je močnejši, ne le 15, ampak 23 kW nazivne moči ima, zaradi dodatno kupljene vetrnice iz ogljikovih vlaken je tišji in primernejši, saj je priprava snega možna že pri temperaturi minus 2,5 st. Celzija in ne šele pri minus 4,5 kot pri starejšem modelu. Pomembna je tudi zračna vlaga, nižja je boljša. Da pa lahko zasnežujejo teren z obema topovoma hkrati, so uredili tudi bazen za vodo in povečali moč električne omarice. Sicer pa sneg teptajo s teptalcem, v primeru premalo snega pa kar z nožnim »štamfanjem«. Smučarski tečaji potekajo vso sezono in to skupinsko ali pa v obliki individualnih ur.

Smučišče je v celoti osvetljeno, lani so razširili parkirišče tik pod smučiščem, potem ko so pred nekaj leti že razširili parkirišče pri avtobusnem postajališču. Obiskovalce, smučarje in sankače redno obveščajo o delovanju smučišča in morebitnih odjugah tudi s spletno kamero v živo preko spleta: https://smucisce.stjost.si. Cene smučanja so neprimerljivo ugodne: celodnevna vikend karta stane 9 evrov (otroci 7), popoldanska vikend 7 (otroci 6), popoldanska karta med delavniki pa 6 evrov (otroci 5). Delovni čas obeh vlečnic je sicer med tednom od 16. do 19. ure, med konci tedna pa od 10. do 18. Pred obiskom pa vsekakor preverite podatke o snegu na tel. 059 800 312 ali 041 505 407 (sd@stjost.si). ŠD Šentjošt ima ob smučišču, ki je oddaljen od Polhovega Gradca 12 km, od Horjula pa 7, tudi uradno okrepčevalnico s pijačami in prigrizki. Ata, mama, sin, dedek, babi … na sanke in smučke, potem pa na pijačo in tak izlet bo pozitivna spodbuda za vse celice telesa!

Rezultati tekme po zaključku otroškega tečaja smučanja 31. decembra lani

1. SKUPINA (dečki 2007–2009):

  1. Anže Prema
  2. David P. M.
  3. Marcel Trček

2. SKUPINA:

1. Jerca Trček

2. Jaša Pirnar

3. Mark Trček

3. SKUPINA (dečki 2011–2012)

  1. Ožbe Tešar
  2. David Trohar
  3. Naj Merhar

 

Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!