Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Temperature bodo na vzhodu do 31 stopinj C, drugod bo hladneje.
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Lovci tudi v letu 2013 pr' Anžic


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
26.06.2013      18:10
A A

Lovci tudi v letu 2013 pr' Anžic


Prvega dne pomladanskega meseca marca, sicer še v snegu, smo se znova zbrali na rednem občnem zboru naše lovske družine Dobrova. Po začetnem kramljanju v dvorani in ob točilnem pultu smo sedli za mize in začeli z delom. Kot je navada, smo potrdili delovno predsedstvo, ki ga je vodil starešina Milan, ob njem pa so se za predsedniško mizo posedli gospodar Robi, tajnik Franci in financar Samo.


Ivko Setnikar
Ivko Setnikar
Deli:

Soglasno smo potrdili zapisnik prejšnjega občnega zbora in verifikacijsko komisijo, ki je ugotovila, da smo polno sklepčni in da na občnem zboru lahko veljavno sprejemamo zavezujoče sklepe. Tekom samega zbora se nam je pridružilo še nekaj zamudnikov, kar pa ni oviralo dela tega najvišjega organa naše lovske družine.  

Na občnem zboru smo kot običajno poslušali vsa poročila, a v skrajšani obliki, saj smo ob vabilu vsi dobili poročila v pisni obliki in jih prebrali doma, tako da nismo po nepotrebnem tratili časa in zavlačevali. Na tem zboru smo sprejeli tudi nove člane društva – tri od njih, Roberta, Marka in Gabra, kot pripravnike ter Roka, že izprašanega lovca, ki je k nam prestopil iz LD Mokronog. Vsi štirje so se predstavili članstvu, ki je njihov vstop soglasno potrdilo. Dva člana pa sta zaradi bolezni izkoristila možnost mirovanja članstva. Želimo jima, da bi imela teh težav čim manj!

Komisija za odlikovanja je nekaj naših starejših članov presenetila z odlikovanji v zahvalo za dolgoletno delovanje v lovski družini. Čestitke ob odlikovanjih so si tako prislužili naslednji člani: Ivan Furlan, Tone Velkavrh, Ludvik Velkavrh in Ivan Rihar so prejeli zlati znak za lovske zasluge, Franci Leskovšek in Ivko Setnikar sta prejela red za lovske zasluge II. stopnje, ing. Marjan Trebežnik pa najvišje priznanje Lovske zveze Slovenije, red za lovske zasluge I. stopnje. Na predhodnem izrednem občnem zboru sta Rafko Lukman in Stanislav Kranjc prejela red za lovske zasluge II. stopnje.
Vodstvo LD je članstvu pripravilo tudi predavanje lovskega tovariša Igorja Simšiča, vodje lovske in ribiške inšpekcije, ki nam je na razumljiv način predstavil nekatere vidike lovske zakonodaje. Na koncu predavanja je odgovarjal na naša vprašanja in tako razjasnil nekatere dileme, s katerimi se srečujemo pri svojem poslanstvu v lovišču.
Seveda smo ohranili dobro navado druženja, in tako smo po končanem delu na mizo dobili krožnike z večerjo, ki smo jo poplaknili s kozarcem pijače in začinili s pogovori take in drugačne vrste. Pijačo k večerji je častil Furlan, ki je bil eden od odlikovancev tega občnega zbora.
Želim si, da bi občni zbori tudi v prihodnje potekali v tako prijaznem in ne nazadnje poučnem vzdušju, kot je bilo tokrat.

Lovski zdravo!

 

Vse fotografije: Marijan Likar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LOVSKA DRUŽINA DOBROVA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
LOVSKA DRUŽINA DOBROVA
LOVSKA DRUŽINA DOBROVA
Setnica 40
Tel:
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.