Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Iz KS Dobrova


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
25.05.2014      8:30
A A

Iz KS Dobrova


Spoštovane krajanke in krajani KS Dobrova, dne 5. 5. 2014 je potekala že 15. redna seja sveta KS Dobrova, katere sklepe vam predstavljamo v nadaljevanju.


Deli:

-        Poročilo nadzornega odbora (predstavil predsednik nadzornega odbora g. Vinko Kuder)

Nadzorni odbor KS je potrdil poročilo poslovanja KS Dobrova. Največ pozornosti je bilo namenjene pokritosti negativnega finančnega stanja VS Brezje (iz naslova izgradnje vrtine in povezovalnega cevovoda) in VS Gabrje (negativno stanje iz preteklih let). VS Brezje odplačuje negativno stanje s tekočimi prilivi vodarine, VS Gabrje pa do naslednje seje sveta KS pripravi predlog poravnave.

-        Priključitev vodovodov VS k Občini Dobrova - Polhov Gradec

KS Dobrova že dalj časa išče soglasje z Občino Dobrova - Polhov Gradec glede upravljanja vaških vodovodov, ki so trenutno v upravljanju in lasti KS Dobrova, se pravi nas, krajanov. Krajani so enotnega mnenja, da se javni vodovodni sistemi ne prenesejo v upravljanje občine in ostanejo v upravljanju KS Dobrova. Občina pa vztraja, da je treba skladno z zakonom nanjo prenesti upravljanje vseh vaških vodovodov. Uredba o oskrbi s pitno vodo, Ur. l. RS št. 88/2012, v 8. členu navaja, da občina zagotavlja vodenje evidence upravljavcev javnih vodovodov na svojem območju, kar pomeni, da upravljanje na območju Dobrove lahko ostane v upravljanju KS Dobrova. Prav tako odlok o oskrbi s pitno vodo na območju Občine Dobrova - Polhov Gradec, Ur. l. RS št. 31/2010, v 39. členu navaja, da je prenos obstoječega vodovodnega sistema lahko v upravljanju s strani KS Dobrova ali občine. Sklep KS Dobrova je, da se javni vodovodni sistemi ne prenesejo v upravljanje občine in ostanejo v upravljanju KS Dobrova.

-        Gradnja trgovsko-poslovnega centra Dobrova

Na sejo KS je bil povabljen predstavnik Zadruge Dobrova, g. Bine Oven, ki je predstavil pogled Zadruge Dobrova na gradnjo centra Dobrova. Pojasnil je, da so vse aktivnosti glede izgradnje centra Dobrova, v sodelovanju z Občino Dobrova - Polhov Gradec, do nadaljnjega zamrznjene, ker razmerja med zadrugo in občino pravno-formalno še niso urejena. Ker KS Dobrova do zdaj ni bila vključena v pripravo vsebin v bodočem trgovsko-poslovnem objektu, je bil sklep članov KS Dobrova, da se mora ta vključiti v nadaljnjo pripravo vsebin.

-        Izgradnja zadrževalnika Razori

Predstavnik civilne iniciative proti izgradnji zadrževalnika Razori, g. Franci Smrtnik, je izpostavil uredbo, ki ne upošteva sklepa sveta KS Dobrova s preteklih sej. Zahtevano je bilo, da se po izgradnji ukrepov I. faze ponovno izvedejo izračuni o pretokih rek, šele nato pa se opredeli II. faza in se upošteva sklep sveta KS Dobrova.

 

Zahvaljujem se predsednikom VS, da se redno udeležujejo sej KS Dobrova ter aktivno sodelujejo pri reševanju problemov in pripravi pobud.


Predsednik KS Dobrova Marjan Pograjc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.