Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Gabrčani na kupu


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
20.06.2013      23:58
A A

Gabrčani na kupu


Že osmo leto zapored so se Gabrčani iz vse Slovenije zbrali na srečanju, tokrat znova v Gabrju pri Dobrovi.


Srečanje so popestrile zabavne kmečke igre.
Srečanje so popestrile zabavne kmečke igre.
Deli:

Vsako leto ima eden od štirinajstih krajev v Sloveniji, poimenovanih Gab(e)rje, čast, da gosti srečanje Gabrčanov. Tokrat je srečanje po osmih letih znova potekalo v naših krajih. Pričetki srečanja pa so domislica prav "domačih" Gabrčanov.

Avtobusi iz Gabrja pri Tolminu, Gabrja pod Špilkom, Gabrja na Vipavskem, Gabrja pri Lendavi, Mestne četrti Gabrje pri Celju, Gabrju pod Gorjanci, Gabrja pri Jančah in Gabrja pri Dobovi so se že dopoldne zgrinjali proti Gabrju pri Dobrovi. Domačini so goste sprejeli v starem vaškem jedru, natančneje na kmetiji Pr' Dlesk, in se nato v sprevodu napotili do športno-rekreacijskega centra v Gabrju, kjer se je odvijalo celotno srečanje.

Prireditev pa nima le značaja druženja, temveč je namenjena tudi spoznavanju lokalnih znamenitosti. Tako so si Gabrčani z vseh koncev popoldne ogledali gotsko cerkev v Dvoru, graščino Polhov Gradec, poštni muzej in prostore Čebelarstva Božnar. Nekateri pa so si ogledali tehniški muzej Bistra v sosednjem kraju.

Kot se za pravo srečanje spodobi, so domačini poskrbeli tudi za pester zabavni program s kmečkimi igrami in zabavo ob glasbi domačih ansamblov Bitenc in Dolomiti. Zmaga na kmečkih igrah gre tako letos domačinom, ki se lahko morda pohvalijo z "domačim terenom". Za zabavo je poskrbel tudi Jože Potrebuješ, ali kot mu pravijo, "ta zaresn' Gabrčan".

Prihodnje leto se bodo številni Gabrčani znova zabavali, in sicer na celjskem koncu, kjer bodo srečanje gostili Gabrčani iz Mestne četrti Gabrje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.