Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.01.2018

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, proti jutru lahko v severovzhodni Sloveniji pade kakšna kaplja dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 1, ob morju okoli 3 °C.
-1°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 8°C
petek, 26.01.2018
7°C | 12°C
sobota, 27.01.2018
6°C | 12°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Moji prvi dnevi na predmetni stopnji ...


ŠOLSTVO

| |
20.09.2013      10:50
A A

Moji prvi dnevi na predmetni stopnjiDeli:

Za domačo nalogo smo dobili, da moramo napisati spis, kako se počutimo na predmetni stopnji. Kar težko je začeti pisati takoj po počitnicah, saj se nam še nič ne ljubi. Ampak počitnic je konec in šola je zopet pred nami. Ko je prišla zadnja nedelja pred šolo, sem bila z živci že čisto pri koncu. Vse me je skrbelo. V Šentjoštu je bilo vse bolj enostavno, malo otrok, malo učiteljic, malo učilnic in majhna šola. V Polhovem Gradcu pa je veliko otrok, veliko učiteljic, veliko učilnic in velika šola. Ko smo prvi dan prišli v šolo, smo spoznali svojo razredničarko ter izvolili novega predsednika in izbrali reditelja. Za vsak predmet smo šli v novo učilnico, kjer so nam učitelji povedali pravila razreda in kaj se bomo učili. Ko smo končali s poukom, pa smo odšli v avlo in počakali na prvi avtobus. Všeč mi je, da se vsak dan v šolo in iz šole vozim z avtobusom, da gremo ob vsakem odmoru v drugo učilnico, da imam vsako uro drugo učiteljico in imamo veliko manj naloge kot v Šentjoštu. Spoznala sem tudi veliko novih sošolk in sošolcev. V razredu nas je enaindvajset. Nekaj sem jih poznala že od prej, saj smo bili skupaj v Zrečah. Dobili smo kar nekaj novih predmetov. Če pomislim, kakšne občutke sem imela dva dni pred šolo, se kar zasmejem, saj je veliko bolje, kot sem si mislila, da bo. Vem pa tudi, da me čaka še veliko težkega. Ampak če se bom trudila, bo verjetno kar dobro.

 

Jerca Demšar, 6. b

 

 

V ponedeljek me je zjutraj zbudila glasna glasba mojega telefona. Nisem mogla verjeti, da je že konec počitnic. Moja prijateljica Sara, ki je prespala pri meni, si je mislila isto. Počasi sva si šli oprat zobe. Nato sva se oblekli, počesali lase in odšli na postajo. Ko sem prišla v šolo, se mi je zdela popolnoma drugačna. Zanimalo me je, ali dobimo v razred učence s Črnega Vrha ali iz Šentjošta. Dobili smo sošolce iz Šentjošta. Na hodnik nas je prišla iskat naša razredničarka Živa Zalokar. Prvo in drugo uro smo se pogovarjali o bontonu … Določili smo, kdo bo predsednik in podpredsednik, ter dežurne učence. Ostale ure smo imeli kot vsak šolski dan. Izvedeli smo, kdo nas ima za kakšen predmet, koliko ocen bomo približno dobili … Drugi šolski dan je bil malo manj zanimiv, saj smo imeli že domačo nalogo, pisali smo zapise … V sredo smo odšli v arboretum. Tam smo hodili po raznih poteh. Šli smo čez dva parka. V arboretumu naj bi bilo celo več kot 4.000 različnih dreves in grmov. Četrtek je bil podoben torku. Najbolj mi je všeč ŠPO, ne maram pa naravoslovja. Upam, da bomo pri gospodinjstvu veliko kuhali, pri športu pa malo tekli. 

 

Saša Bleiweis, 6. b 
 

Moje počitnice

 

Počitnice prekratke so bile,

saj s prijateljicami lepo smo se imele.

Na morje smo odšli,

kjer teden smo bili.

 

Na morju preživeli smo

veselo z vso družinico.

Zraven šli so teta, stric,

brat povedal je en vic.

 

Šli smo v mesto

po veliko presto.

Šli smo na sladoled

in kupili smo jih pet.

 

Imeli smo se lepo.

Ko v vodo smo skočili,

vedeli smo,

da počitnic ne bomo pozabili.

 

Nastja Dolenec, 7. b
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!