Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno. Na zahodu bo povečini suho, drugod bodo občasno padavine. Meja sneženja bo med 800 in 1000 metri nadmorske višine, zvečer pa se bo jugovzhodni Sloveniji spustila do nižin. Sprva bo v južni Sloveniji še pihal jugozahodni veter, popoldne v večjem delu države severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 8, ob morju in na jugovzhodu do 11 °C.
3°C | 6°C
sobota, 20.01.2018
1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 5°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 6°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Tradicionalni koncert ansambla Jurčki


KULTURA

| |
23.11.2012      9:36
A A

Tradicionalni koncert ansambla Jurčki


Polhov Gradec, 14. oktober – V dvorani kulturnega doma Jakoba Trobca je bilo v nedeljo, 14. oktobra veselo. Kot že nekaj let zapored je Ansambel Jurčki tudi letos pripravil koncert, na katerem je zaigral nekaj svojih starih viž in tudi eno novo skladbo, v svoje goste pa je povabil ansambel trio Šubic, pevsko zasedbo Odoica ter Lucijo Kavčič, ki je v vlogi Ane-Lizike spravljala v smeh publiko.


Deli:

Jurčki so bili v mesecu oktobru res prava atrakcija, razveseljevali so se jih ljudje predvsem v gozdu, skritih pod listjem ali za drevesnimi debli. Tokrat pa je bilo nekoliko drugače – ni jih bilo treba iskati, pač pa so se trije jurčki in ena lisička pokazali kar sami in razveselili polhograjsko publiko.

Ob praznovanju devete obletnice obstoja so v Kulturnem domu Jakoba Trobca pripravili koncert, na katerem so zaigrali nekaj svojih, publiki že dobro poznanih skladb, saj so z njimi ves čas peli in ploskali, ter nekaj pesmi iz zakladnice slovenskih narodnozabavnih. Da pa še vedno pridno ustvarjajo, so dokazali z novo skladbo, ki nosi naslov Mamina pesem. Ta bo le še ena v šopku prelepih novih skladb, ki bodo zapolnile novo zgoščenko. Izšla naj bi naslednje leto, ko bo štiričlanski ansambel praznoval okroglih deset let delovanja. Na oder je tokrat stopila tudi harmonikarica Mihaela, ki se je ansamblu pridružila v skladbi Zadnja noč in popestrila dogajanje. Glasbeni del programa so obogatili še ansambel trio Šubic ter fantovska pevska zasedba Odoica, za povezovanje in razvedrilo med koncertom pa je poskrbela Lucija Kavčič v vlogi Ane – Lizike, ki je na oder povabila tudi župana Franca Setnikarja, ta je ansamblu namenil nekaj pohvalnih in spodbudnih besed.

Ne glede na to, da je bilo v dvorani še nekaj praznih stolov, je občinstvo kipelo od energije, pelo je in ploskalo skoraj cel čas koncerta, vse do zadnje Šnopcarske. Popolnoma jasno bilo, da so obiskovalci skrbi vsakdanjega dne pustili zunaj, očitno drži slogan z njihove spletne strani, ki pravi: »Vse tegobe, rešujejo te gobe«.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2018
Danes ni dogodkov.
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
21.01.2018 | Kultura
Voden ogled Muzeja pošte in telekomunikacij za seniorje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.