Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še rahlo deževalo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Številčna podpora občinstva iz vsepovsod


KULTURA

| |
23.11.2012      9:39
A A

Številčna podpora občinstva iz vsepovsod


Dobrova, 19. oktober – Polna športna dvorana na Dobrovi je v novo leto delovanja pospremila Ansambel Bitenc, ki je ob 5-letnici pripravil promocijski koncert, nanj pa povabil Ansambel Stanka Petriča, ansambel Saše Avsenika, Fante s Praprotna, Andreja Šiflerja, Ivana Hudnika ter Tanjo Vidic, ki sta povezovala pester program koncerta.


Deli:

»Kako hitro mine 5 let se zavemo šele, ko so mimo«, pravijo fantje Ansambla Bitenc, ki se z nasmeškom na obrazu ozirajo na prehojeno pot. Še povsem živ je njihov spomin na začetek skupnega ustvarjanja, tja v začetek leta 2007, ko je njihova pesem Naj breze govorijo čez noč osvojila srca ljudi in postala hit.  Njihov vstop na narodno-zabavno sceno je bil tako nenaden in šokanten. Videospot, ki so ga posneli, je bil celo najbolj predvajana skladba na televizijskih ekranih. Pesem je zmagovala na lestvicah radijskih postaj, na internetu se je širila po forumih in torentih. Osnovna želja – posneti zgolj nekaj pesmi za dušo – se je razblinila, saj je prišla večja, želja po lastni zgoščenki, ki pa se je v dobrem letu tudi uresničila. S pesmijo Naj breze govorijo so fantje osvajali ne le srca ljudi, pač pa tudi glasbene nagrade. V jeseni leta 2008 so zmagali na tekmovanju Slovenski slavček in osvojili prestižnega Diamantnega slavčka. V maju 2009 so ob izdaji prve zgoščenke, ki nosi naslov priljubljene pesmi, v šotoru športnega centra v Gaberju priredili svoj prvi samostojni koncert, ki je bil deležen prekrasnega obiska. Razprodan koncert je bil prava napoved prodaje izdane zgoščenke, ki je že v prvem letu dosegla naklado zlate plošče in kar tri ponatise do današnjih dni. Vrstili so se številni koncerti, televizijski nastopi, veselice, praznovanja, podoknice in vse kar sodi na urnik uspešnega in znanega narodno-zabavnega ansambla. Izjemni odzivi javnosti so vzpodbudil člane, da so svoje delo nadaljevali z novimi pesmimi. Tako so se že naslednje leto ponašali z novo lastno zgoščenko Veseli godec. Na nje je bilo novih enajst pesmi značilnega Bitenčevega zvena, med njimi nekaj povsem inštrumentalnih in vokalnih, saj je ansambel znan tudi po ubranem štiriglasnem fantovskem petju, s katerim razveseljuje poslušalce v domovini ter onkraj njenih meja, kamor jih rado zanese.  Prvovrstno doživetje, kot pravijo sami, so poleti 20120 doživeli na tritedenski turneji po Kanadi in ZDA. Naslednje leto pa so bili povabljeni v Nemčijo, kjer so s svojo glasbo prav tako razveselili številne izseljence željne slovenske glasbe. Anekdote s turnej še danes izvabljajo smeh na vajah, ki jih imajo fantje vsak torek. Pred posebnimi nastopi in festivali pa so te pogostejše, saj osvojiti Srebrnega zmaja na festivalu Vurberk in Šifrerjevo plaketo za najboljše štiriglasno petje le ni mačji kašelj. Lahko se pohvalijo tudi s povabilom pretekli mesec, in sicer na Diatonični večer v spomin Lojzetu Slaku, kamor je bilo izbranih le 10 najboljših tovrstnih ansamblov. Kot pravijo »dober glas seže v deveto vas«, zato so kvalitete Ansambla Bitenc slišane in znane mnogim, tudi znanim Slovencem. Kaj si o njih mislijo in kaj jim želijo Ota Širca Roš, Fredi Miler, Nataša Pinoza, Franc Mihelič, Tine Lesjak in drugi, smo se lahko prepričali na video posnetku, ki je bil premierno predvajan na velikem koncertu na Dobrovi. Posnetek je še vedno dostopen na spletni strani ansambla.

 

Da je vredno vztrajati na začrtani poti ne le zaradi lastnega veselja, pač pa zaradi veselja drugih - poslušalcev, se je potrdilo na tokratnem koncertu. Ansambel Bitenc je s svojimi najuspešnejšimi skladbami ter štiriglasnim petjem navdušil občinstvo, ki je na Dobrovo prišlo iz vseh koncev Slovenije ter tudi izseljenstva. Poleg občinstvu dobro poznanih skladb, so zapeli dve novi avtorski skladbi, ki bosta glede na odziv občinstva ponovno postali uspešnici.

Tanja Vidic, iz radia Veseljak, in Ivan Hudnik sta povezovala vsebinsko zelo bogat program. Namesto z besedo sta glasbene goste na oder pospremila kar s pesmijo. Svojevrsten pečat na poslušalce pa so naredile pesmi, ki jih je Ansambel Bitenc zapel z vsakim od gostov. Z Ansamblom Stanka Petriča so skupaj zapeli znano skladbo Belo obleko si že nosila, Zelene livade s teboj so prepevali skupaj z Ivanom Hudnikom ter vso dvorano. Z velikim veseljem so Bitenci spremljali ansambel Saše Avsenika ob igranju venčka Avsenikovih skladb. Dobro razpoloženo občinstvo je s svojimi pesmimi in humorjem dodobra razvnel zabavni Andrej Šifrer, s katerim so se skupaj strinjali, da si je treba čas vzet in zapeli so skladbo Za prijatelje. Posebej lepo in ubrano pa je na odru zvenel venček Slakovih pesmi, ki so ga zapeli skupaj z legendarnimi Fanti s Praprotna. Poleg glasbenih gostov pa se je voditeljema na odru pridružili tudi župan Franc Setnikar, ki je Ansamblu Bitenc čestital za pet letnico delovanja in skupaj s publiko Bitencem še zavriskal na mnoga leta. Obilo uspeha tudi v bodoče jim je na odru zaželela Marija Prelesnik, ki je na koncert prišla iz daljne Kanade.

Publika je bila res pisana druščina ljubiteljev slovenske glasbe, ki se jo je v tri ure dolgem, za nekatere še vedno kratkem, koncertu zares naužila. Po njem pa se je večer nadaljeval s plesom ob zvokih Ansambla Saše Avsenika in se kmalu prevesil v noč ter za seboj pustil prijetne spomine, ki jih bo, kdove, mogoče dopolniti že pomladi, ko bo izšla njihova tretja zgoščenka.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.