Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 7h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Rože za mamo


KULTURA, DRUŠTVA

| |
24.04.2013      1:12
A A

Rože za mamo


Polhov Gradec, 23. marec – Na odru Kulturnega doma Jakoba Trobca so tokrat nastopali zgolj otroci. V organizaciji TD Briše in KD Gregor Rihar so se na različne načine poklonili mamam.


Briški otroci so odigrali prizor iz filma Srečno, Kekec.
Briški otroci so odigrali prizor iz filma Srečno, Kekec.
Deli:

Materinski dan, praznik, posvečen vsem mamam, izhaja iz krščanskega praznika Gospodovega oznanjenja, ki je Marijin praznik in se obeležuje natanko devet mesecev pred božičem, sicer pa materinski dan izvira iz Združenih držav Amerike; v Evropo je bil prinesen po prvi svetovni vojni. To je poseben praznik, ob katerem se poudarjata pomen materinske ljubezni in hvaležnost za materinsko poslanstvo.

Na to dvoje so se gotovo spomnile in ta čustva občutile matere v dvorani Kulturnega doma Jakoba Trobca, ki so s ponosom spremljale nastope svojih otrok. Na oder so najprej stopili Višajčki, ki so pod vodstvom Eme Nartnik razločno in pogumno, kot se za to pesem spodobi, zapeli tisto iz otroškega filma Bratovščina Sinjega galeba. Za njimi sta Maja Bogataj in Manca Koprivec ob spremljavi Ane Koprivec na kitari zapeli pesmi O Vrba in Ta zelena dežela. Nato pa smo se preselili v Kekčev svet. Briški otroci so prav prisrčno odigrali dva odlomka iz filma Jožeta Galeta; tistega, v katerem Kekec slepi Mojci prinese zdravilne rož'ce, in onega, kjer se Kekec in Rožle sporečeta, Tinkara pa ju pomiri. Dogajanje so občinstvu približali še Višajčki, ki so veselo zapeli Mojčino in nato še Kekčevo pesem.

Po zelo navihanem in sproščenem delu je sledil nekoliko resnejši drugi del. Regina Laznik na violini in Klemen Mihačič na klavirju sta zelo lepo odigrala Koncert v G-duru skladatelja Ferdinanda Küchlerja. Anamarija Čuden na klavirju in brat Anton na saksofonu pa sta se predstavila s skladbo iz filma Gremo mi po svoje. Misli so nam res za kratek čas odšle po svoje, vendar so se hitro pustile ujeti melodijama Uspavanke (Mire Voglar) ter ljudske Tri tičice, ki sta ju zaigrali violinistki Leja Kumar in Kristina Nartnik. Klarinetist Tadej Dolinar pa je ob spremljavi Eme Nartnik na kitari mamicam zaigral Mamica je kakor zarja. Toda tudi očetje niso bili prikrajšani; s skladbo Lojzeta Slaka Ne prižigaj luči jih je razveselil harmonikar Blaž Laznik. Premierno se je publiki predstavila Mladinska vokalna skupina, ki jo vodi Ema Nartnik, in sicer s skladbama Ko boš prišla jemat slovo, mladost ter Pocket full of miracles. Manjkalo pa ni niti plesa; pripravile so ga Pia Kozjek, Lara Stanovnik, Saša Bleiweis in Ana Koprivec. Za njimi so na oder priplesali Nagajivčki, otroška folklorna skupina TD Briše. Ti so zaplesali ljudske plese treh pokrajin, ob tem pa so seveda morali pomahati svojim mamicam in očkom, jim pokloniti nasmešek in pozdravček. Številne nastope otrok so dopolnile mlade napovedovalke Špela Knez, Zala Starin, Beti Škof in Špela Bogataj, ki so prireditev povezovale.

Številnim lepim in prisrčnim besedam ter poklonom otrok pa sta se z besedo zahvale pridružila tudi župnik Bogdan Oražem in Gregor Čuden, ki je ob koncu v imenu organizatorjev vse povabil še na prigrizek. Tam pa je mame čakalo lepo presenečenje, tulipan; v njihovih domovih jih je nato gotovo še nekaj dni spominjal na lep večer.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.