Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.05.2018

pretežno oblačno
Zvečer bodo še nastale posamezne plohe ali nevihte. Ponoči se bo prehodno povsod razjasnilo, proti jutru pa se bo v notranjosti Slovenije zmerno pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do 16 °C.
12°C | 23°C
torek, 20.05.2018
12°C | 22°C
sreda, 22.05.2018
12°C | 22°C
četrtek, 23.05.2018
12°C | 24°C
petek, 24.05.2018
15°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 20.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
23°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Razstava Stare hiše v Polhograjski dolini


KULTURA, TURIZEM

| |
19.01.2017      5:36
A A

Razstava Stare hiše v Polhograjski dolini


Decembra se je zaprla fotografska razstava Stare hiše v Polhograjski dolini avtorja Cirila Velkovrha, ki jo je gostila knjižnica Prežihov Voranc, pred tem pa gostilna Pograjski dom. Odprtje razstave, 29. novembra popoldan, je bilo posebej slovesno, uradno pa jo je skupaj z avtorjem na ogled postavil župan Franc Setnikar.


Deli:

Kot je ob odprtju povedal avtor razstave Ciril Velkovrh, je med Podsmreko in Črnim Vrhom kar 66 takšnih hiš, katerih temelji segajo v leto 1800. Predstavil je fotografije, povedal nekaj zanimivih dogodivščin, ki jih je ob obiskih doživel, ter predstavitev zaključil s hišo, na katero ga najbolj vežejo spomini – to je Štefetova hiša v Babni Gori, kjer se je pred 111 leti rodil njegov oče. O arhitekturnem vidiku starih zgradb je spregovorila avtorica spremne besede v knjigi Stare hiše v Polhograjski dolini prof. dr. Živa Deu. Povedala je, da so fotografije priče preobrazbam kulturnih krajin, ki so nekoč nastajale v sozvočju z razvojem človeka, danes pa so se spremenile v svojevrstne spake. Izrazila je upanje, da se ohrani čim več hiš, ki bodo še pričale o tem, kaj je v preteklosti človek vidnega ustvaril ter da bodo prišle nove generacije arhitektov, ki bodo spoštovali slovensko kulturo in zapuščino ljudi. Čestitke in javno zahvalo za ohranjanje arhivskega gradiva je avtorju razstave izrekel tudi župan Franc Setnikar. Za kulturni program so poskrbeli viški osnovnošolci, Tone Kuntner in Milka Bokal.  

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 459
Izšla: 30.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.05.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.