Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 26°C
ponedeljek, 23.07.2018
18°C | 28°C
torek, 24.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
17°C | 31°C
četrtek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Razstava Stare hiše v Polhograjski dolini


KULTURA, TURIZEM

| |
19.01.2017      5:36
A A

Razstava Stare hiše v Polhograjski dolini


Decembra se je zaprla fotografska razstava Stare hiše v Polhograjski dolini avtorja Cirila Velkovrha, ki jo je gostila knjižnica Prežihov Voranc, pred tem pa gostilna Pograjski dom. Odprtje razstave, 29. novembra popoldan, je bilo posebej slovesno, uradno pa jo je skupaj z avtorjem na ogled postavil župan Franc Setnikar.


Deli:

Kot je ob odprtju povedal avtor razstave Ciril Velkovrh, je med Podsmreko in Črnim Vrhom kar 66 takšnih hiš, katerih temelji segajo v leto 1800. Predstavil je fotografije, povedal nekaj zanimivih dogodivščin, ki jih je ob obiskih doživel, ter predstavitev zaključil s hišo, na katero ga najbolj vežejo spomini – to je Štefetova hiša v Babni Gori, kjer se je pred 111 leti rodil njegov oče. O arhitekturnem vidiku starih zgradb je spregovorila avtorica spremne besede v knjigi Stare hiše v Polhograjski dolini prof. dr. Živa Deu. Povedala je, da so fotografije priče preobrazbam kulturnih krajin, ki so nekoč nastajale v sozvočju z razvojem človeka, danes pa so se spremenile v svojevrstne spake. Izrazila je upanje, da se ohrani čim več hiš, ki bodo še pričale o tem, kaj je v preteklosti človek vidnega ustvaril ter da bodo prišle nove generacije arhitektov, ki bodo spoštovali slovensko kulturo in zapuščino ljudi. Čestitke in javno zahvalo za ohranjanje arhivskega gradiva je avtorju razstave izrekel tudi župan Franc Setnikar. Za kulturni program so poskrbeli viški osnovnošolci, Tone Kuntner in Milka Bokal.  

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!