Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem ter deloma na Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno, jutranja megla se bo ponekod zadržala še dopoldne. Proti poldnevu bo začel pihati jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Četrti koncert Godbe Dobrova - Polhov Gradec


KULTURA

| |
09.02.2016      10:08
A A

Četrti koncert Godbe Dobrova - Polhov Gradec


Na deževno nedeljsko popoldne je Franci, šofer avtobusa Godba Ekspres, na prvi pogled močno podoben Gregorju Čudnu, skupaj s sprevodnikom Tonijem Laznikom odpeljal naše godbenike na izlet po Evropi. Muzikanti so z dirigentom Matejem Rihtarjem iz Polhovega Gradca pred domiselno odrsko sceno s podporo Jožeta in Andreja Malovrha v ozadju krenili kar naravnost po avtocesti proti Avstriji.


Deli:

K sreči se ob prehitrem zaviranju pred mejo nikomur ni zgodilo nič hujšega, le Manca je s svojo flavto vred padla s svojega stola. V izogib plačilu vinjete so skupini plesnih navdušencev eno zaigrali in skupina Bolero je s Katjo Simič na čelu s pumparicami in hozentregerji navdušeno odplesala tradicionalni avstrijski ples. V Franciji so imeli krajši postanek in Anton Čuden je s solističnim delom spremljal francosko skladbo, ker res Rad igra saksofon. Glasba je na avtobus privabila še nekaj domačinov – med njimi Francozinjo s precej slovenskim imenom; Špelo Janša z violino, da so skupaj vrhunsko odigrali skladbo Sous le ciel de Paris. Šofer Franci je imel priložnost pokazati svoje bogato znanje francoskega jezika, avtobus pa je takrat prevozil že francosko-špansko mejo. Navdušene Španke so se pridružile godbenikom na avtobusu in odpele dve svoji skladbi. Če jim ne bi šla španščina tako dobro od rok oziroma grl, bi človek prisegel, da so bile članice vokalne skupine Svetlice. Čas je ob zabavnem šoferju in sprevodniku res hitro mineval. Ne da bi vedeli, kdaj in kako, smo se naenkrat znašli z Muppetshowom že v Angliji. In če ne bi vozili po napačni strani, morda sploh ne bi slišali sodobne skladbe Katy Perry z naslovom Roar, ki si jo je namesto plačila visoke kazni zaželela tamkajšnja policistka Anamarija.  

Najmlajšemu godbeniku pa se je takrat stožilo po domu in šofer Franci jo je brž ubral proti Sloveniji. Godba pa je pot skrajšala z nekaj slovenskimi skladbami. Tik pred koncem je avtobus spet naglo zavrl in takrat je dobil besedo Borut Dolinar, predsednik Godbe Dobrova - Polhov Gradec. Zahvalil se je vsem nastopajočim za lep izlet, pozdravil nova dva tolkalista, ki sta prestala krstni nastop, in povabil vse obiskovalce na veliki koncert godbe ob 5. obletnici delovanja, ki bo to pomlad in se ga ne sme zamuditi. Navdušeno občinstvo je kljub temu, da se je šoferju že mudilo domov, zahtevalo dodatek. Po koncertu smo bili vsi povabljeni še na pogostitev, kjer smo lahko organizatorjem čestitali za izvrstno izvedbo prireditve kot celote in vsem godbenikom za izredno kvalitetno zaigrane zelo raznovrstne skladbe. Kdor je tokratni avtobusni izlet z godbo zamudil, se bo imel priložnost prijaviti nanj spet aprila, kdaj in kje točno, vam še sporočimo. Če bo šofer Franci na vožnjo pozabil, ga bo nanjo zopet prav prijazno opomnila prometnica Špela.

 

Magdalena Tehovnik

Foto: Peter Grabner
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.