Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.02.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo na Primorskem sončno. Drugod bo povečini oblačno, le na severovzhodu se bo delno zjasnilo. Ponekod bo pihal severovzhodni veter na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem do 8 °C.
-1°C | 1°C
nedelja, 25.02.2018
-8°C | -3°C
ponedeljek, 26.02.2018
-10°C | -4°C
torek, 27.02.2018
-10°C | -4°C
Opozorila
Sobota, 24.2.2018 ob 12h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
1°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

20. srečanje zborov na Gori


KULTURA

| |
21.06.2013      9:29
A A

20. srečanje zborov na Gori


Polhograjska gora, 9. junij – Pod vrhom Polhograjske gore oziroma Lovrenca je prijetnega nedeljskega popoldneva potekalo jubilejno, 20. Srečanje pevskih zborov, ki ga vsako leto skrbno pripravi KD Gregor Rihar.


"Sem pevec in peti je vse mi na sveti", so zapeli združeni zbori.
"Sem pevec in peti je vse mi na sveti", so zapeli združeni zbori.
Deli:

Na jasi pod vrhom Polhograjske gore, ki je pravi raj pod Lovrencem, se je na lepo spomladansko nedeljo zbralo veliko ljubiteljev pesmi in gora. Tu je že dvajsetič, v organizaciji Kulturnega društva Gregor Rihar, potekalo Srečanje pevskih zborov, ki vedno znova privabi mnoge. Letos se ga je udeležilo enajst zborov, ki so na Goro prispeli iz več smeri in strani.  

Lepa slovenska pesem je odmevala daleč, slišati jo je bilo že med potjo na vrh. Marsikatera skupina je namreč čas hoje izkoristila za upevanje. Nekateri so že med potjo, drugi pa na vrhu, zavriskali v pozdrav. Pozdrav v imenu organizatorja pa je ob začetku uradnega dela zbranim izrekel Gregor Čuden, predsednik KD Gregor Rihar. Zatem je na oder povabil Antona Potočnika, ki je obudil spomine na zametke srečanja. Oba sta izrazila zadovoljstvo nad zamislijo, posebej pa nad vztrajanjem, da dogodek še vedno živi. Kako da ne, če pa vedno znova privabi številne zbore od blizu in daleč.

Na terasi Logarjeve domačije so se tokrat zvrstili Moški pevski zbor KUD Dolomiti, Moški pevski zbor TD Briše, Pevski zbor Lubnik Škofja Loka, ženski pevski zbor Danica, otroški pevski zbor Višajčki, pevski zbor Alpina Žiri, pevski zbor Žaga, Mešani pevski zbor Dobrova, Fantovski zbor Dobrova in zbor Kulturnega društva Gregor Rihar. V goste pa so letos povabili Drumlce, skupino deklet iz KUD Židan parazol, ki prihajajo z Viča, ljudske pesmi pa poustvarjajo tako, kot so se pele včasih, tj. triglasno in tudi štiriglasno z glasom, ki se mu reče "na tretko". Vsi nastopajoči so ob koncu združili moči in zapeli: "Sem pevec in peti je vse mi na sveti …" Za udeležbo so od organizatorja prejeli simbolično darilo in toplo malico, ki jih je okrepčala, da so se varno, predvsem pa hitro spustili v dolino, kamor jih je odgnala močna nevihta.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!