Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Jesenski koncert pod Lovrencem


TURIZEM

| |
07.12.2012      17:10
A A

Jesenski koncert pod Lovrencem


Polhov Gradec, 17. november – Turistično društvo Briše je praznovalo 20 let obstoja. Okroglo obletnico so počastili na prav poseben način; v telovadnici Osnovne šole Polhov Gradec so pripravili čudovit koncert, na katerem so zaigrali ansambli, ki so jih gostili na preteklih Dnevih pod Lovrencem.


Ob 20. obletnici TD Briše so na ogled postavili vse plakate, ki so v preteklih letih vabili na Dan pod Lovrencem.
Ob 20. obletnici TD Briše so na ogled postavili vse plakate, ki so v preteklih letih vabili na Dan pod Lovrencem.
Deli:

Mislili smo že, da smo na koncert prišli zaman. Pa se je izkazalo, da znajo biti briški otroci pravi "otročički hudički" in da znajo prav pošteno ponagajati, in to tako, da jim marsikdo verjame. Tudi povezovalca koncerta Barbara Rednak Robič in humorist Janez Cankar sta se skoraj pustila peljati na led, zato sta na oder postavila tri mlade harmonikarje, Žana Čamernika, Andreja Gerjola in Vilija Jankovca, ki so bili pripravljeni raztegovati meh kar ves večer. No, pa so otroško nagajivost le razkrinkali in tisti pravi koncert, kot se za izvedbo dogodka v organizaciji TD Briše spodobi, je stekel kot po maslu.

Prvi resni ansambel, ki je stopil na jesensko okrašeni oder, je bil Ansambel Bitenc. "Povemo vam, da še ni bilo briške veselice, na kateri ne bi bilo vsaj enega od Bitencev," so dejali v ansamblu in s tem pohvalili članstvo TD Briše. Zapeli so nekaj svojih obiskovalcem dobro poznanih pesmi in dve najnovejši. Društvu so čestitali za okroglo obletnico in mu zaželeli, da bi ohranilo takšno delovno vnemo. Nato so se jim na odru pridružili Fantje s Praprotna, v Sloveniji in tujini prav gotovo najbolj poznana in priljubljena moška zasedba ljudskih pevcev, ki ustvarja in žanje uspehe že 46 let. Skupaj so delovali vse do smrti Lojzeta Slaka in postali eden od najboljših narodno-zabavnih sestavov. Na veselici Dan pod Lovrencem je Ansambel Lojzeta Slaka s Fanti s Praprotna zaigral kar šestkrat. Tudi tokrat ni šlo brez venčka Slakovih, poleg tega pa so zapeli še tri pesmi. Nato je bil na oder povabljen človek, ki Dneve pod Lovrencem spremlja in vodi že petnajst let. Ivan Hudnik daje briški prireditvi svojevrsten pečat in tako bo tudi v prihodnje, je povedal sam, saj je druženje z Brišani nadvse prijetno in se navadno zavleče v zgodnje jutranje ure, vse tja do pospravljanja, se je pošalil. Zapel je nekaj svojih zimzelenih, pri katerih mu je pomagala peti tudi publika. Za njim so oder zasedli člani Ansambla Tonija Verderberja, ki so v Polhov Gradec, tako kot pred enajstimi leti, ko so igrali na veselici, prišli od najdlje – iz Starega trga ob Kolpi. Ansambel ima svojstven zven, saj so obveznemu triu narodno-zabavnega ansambla (diatonična harmonika, kitara in bas) dodali še tamburico, in to je tisto, kar jih razlikuje od vseh drugih slovenskih narodno-zabavnih ansamblov. Ta inštrument se na našem koncu ne sliši pogosto, zato je bil pravi užitek prisluhniti njihovim skladbam. Kot zadnja zasedba je na Jesenskem dnevu pod Lovrencem zaigral in zapel Ansambel Franca Miheliča, ki velja za "smetano" v narodno-zabavni glasbeni zvrsti. Povezovalka je zanj našla še boljše besede: "Ansambel Franca Miheliča je za Slovenijo tako velik, kot je bila Abba za Švedsko in kot so bili Beatli za Veliko Britanijo." Ta sloves je upravičil s številnimi plaketami in priznanji, navdušil pa je tudi tokrat. Pika na i je bila zaključna pesem, ki je na noge spravila vso športno dvorano – V dolini tihi je pesem, ki ima čudežno moč, saj vliva dobro voljo, veselje in optimizem, predvsem pa ljudi združuje, pa čeprav le v glasbi.

Vsebinsko zelo bogati kroniki Turističnega društva Briše se bo, glede organizacijo koncerta in odziv publike, lahko dopisalo še naslednje: "Svojo 20. obletnico delovanja, poimenovano Jesenski koncert pod Lovrencem, smo praznovali v športni dvorani v Polhovem Gradcu. Vzdušje v dvorani je bilo prijetno sproščeno in radostno, prostih sedežev je bilo le malo in veselica, ki je sledila po končanem koncertu, je trajala do jutranjih ur." Naj bo kronika TD Briše tudi v prihodnje tako bogata v dejanjih in lepa v besedi, jim želimo.

Nadja Prosen Verbič
Priloge:
MS Office Word 2003
prispevek_koncertbrisani.doc
7352_prispevek_koncertbrisani.doc (43,5 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.