Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

delno oblačno
Danes bo pretežno jasno, zjutraj in dopoldne bo ponekod po nižinah vztrajala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 °C.
-1°C | 8°C
torek, 21.11.2017
0°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Izlet v Belo krajino


LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA

| |
07.03.2013      7:47
A A

Izlet v Belo krajino


Dobrovski upokojenci smo obiskali Belo krajino v zimski idili, tako da je bila res bela. Prvi postanek je bil na Prepihu pod Gorjanci, kjer smo popili kavo.


Deli:

Pot smo nadaljevali do Radovice, ki je od Metlike oddaljena šest kilometrov. Ustavili smo se v središču vasi, kjer imajo v stari, vrsto let prazni šoli urejen razred, podoben učilnicam iz petdesetih letih prejšnjega stoletja. Tudi mi smo vstopili v ta razred in se povrnili v leto 1950. Z zanimanjem smo pričakovali strogega učitelja, ki prisega na palico in klečanje v kotu na koruzi. Med "šolsko uro" smo na duhovit, zanimiv in pester način spoznali Belo krajino, na koncu pa smo udeleženci prejeli spričevala z imenom in priimkom, kot dokaz, da smo usvojili osnovno znanje o deželici med Gorjanci in reko Kolpo. Druga zanimivost je bil ogled več kot 150 let stare hiše. Njen lastnik je krajinski arhitekt in restavrator Jože Matekovič. Pohištvo in vsi drugi eksponati v hiši so dobro ohranjeni, tako da še vse služi svojemu namenu.

Bližal se je čas kosila, zunaj je rahlo naletaval sneg, mi pa smo se peš odpravili na turistično kmetijo Bajuk. Lepo  so nas sprejeli in nam postregli z domačo hrano, ki jo pridelajo sami. Pa tudi vina ni manjkalo, kajti ukvarjajo se tudi z vinogradništvom in imajo svojo klet, kjer prirejajo degustacije. Njihova vina smo v kleti pokusili tudi sami.

Ob zvokih harmonike Andreja Bajuka smo se prijetno zabavali pa tudi zaplesali. Domov smo se vračali v večernih urah po zasneženi cesti.

 

Anica Tomšič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2017
Danes ni dogodkov.
26.11.2017 | Kultura
Bil je škrjanec, ponovitev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.