Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

oblačno
Zvečer in ponoči bo v južni polovici Slovenije še deloma jasno, drugod pa spremenljivo oblačno s krajevnimi plohami in nevihtami, ki bodo najpogostejše na severu in severovzhodu.
20°C | 25°C
torek, 25.07.2017
16°C | 27°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
12°C | 27°C
petek, 28.07.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 6h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Na obali bo zvečer ob prehodu hladne fronte zapihal okrepljen severozahodnik.
20°C
25°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Izbor za Miklavževo spremstvo


NOVICE

| |
08.12.2012      18:47
A A

Izbor za Miklavževo spremstvoDeli:

Polhov Gradec, 5. december – Kulturni dom Jakoba Trobca je v sredo zvečer gostil oddajo Misija Zemlja. Tričlanska žirija v sestavi: sv. Cecilija – zavetnica pevcev, Lucifer – glavni parkelj in Miklavžev angel, je izbirala  najboljšo skupino, ki bo skupaj z Miklavžem obiskala otroke na Zemlji. Polna dvorana je bila priča pravemu nebeškemu šovu, saj so se na odru razvrstile mnoge izvrstne glasbene skupine, ki so pele in igrale odlično, vse dokler v njihovo glasbo niso posegli parklji, ki so na vsak način želeli na Zemljo. Toda tudi ti so bili na koncu razkrinkani in Miklavža je v Polhov Gradec pospremil cel angelski zborček.

Otroci s svojimi starši so nebeškega dobrotnika nestrpno pričakovali. Ob prihodu je vse zbrane pozdravil in jih povprašal o njihovi pridnosti in ubogljivosti, tudi župniku in županu je zastavil nekaj vprašanj. Ob koncu pa je vse obdaril z lepimi darili. Tudi letos pa so Miklavžev obisk popestrili polhograjski parklji, ki so povzročili, da je marsikateremu otroku po licih stekla kakšna krokodilja solza. Toda sveti mož je hitro poskrbel za red in varnost ter parklje spodil iz dvorane, toda ti niso odšli daleč, saj so se še ves večer in noč podili po Polhovem Gradcu in preganjali otroke.

 

Nadja Prosen Verbič

 
Priloge:
MS Office Word 2003
prispevekmiklavz_pg.doc
7377_prispevekmiklavz_pg.doc (31 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.