Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
8°C
3°C
JUTRI
3°C
2°C
Deli
6176

Indijanci zasedli grajski park!

Sobota, dva dneva pred ognjem, velikim kot modro nebo, pred kresom je grajski park oživel v divjih barvah indijanskih peres, houk. Polhograjska modrina neba, prva tovrstna otroška prireditev, je uspela! Cel dan se je v grajskem parku dogajalo na polno, kajti turistično društvo Polhov Gradec je pod idejnim vodstvom Alje Vintar pripravilo pestro dogajanje, predvsem pa štiri stalne delavnice, t. i. postaje starodavnih veščin; najmlajši so se lahko preizkusili na poti spretnosti, in sicer v hoji po vrvi, ki je bila napeljana med drevesoma, in s hoduljami, punce so vodile postajo izdelovanja indijanskih perjanic, zapestnic in lovilcev sanj, tretja postaja je nudila poslikavo obrazov v kričeče barve starodavnega ljudstva in živali, glavno atrakcijo – streljanje z lokom – pa so vodili profesionalci Lokostrelskega društva Logatec. Na vseh delavnicah so otroci zbirali štampiljke na kartončkih, ki so jih dobili ob prihodu, in tako so bili z vsako štampiljko korak bližje temu, da postanejo pravi indijanci, ki bodo lahko priskočili na pomoč indijanskemu poglavarju. Poglavar z lisico okoli vratu, perjanico in resicami na hlačah je bil glavna atrakcija v spretnostnem delu parka z napetimi vrvmi. Pozno popoldan je povabil otroke, da se mu pridružijo na poglavarjevi zabavi, ki se je odvijala kot skupinski ples, ki se je potem umiril s pečenjem zavitih kruhkov na palicah na dveh odprtih ognjih. Indijanska vas je imela 3 tipije, indijanske šotore, in velik pisan indijanski totem. Vse te niti je s prisrčnim veseljem mlada ekipa združila v dobro obiskano prireditev, ki kar sama kliče po nadaljevanju! Za pomoč pri osvajanju veščin in štampiljk so člani TD Polhov Gradec pripravili tudi stojnici s palačinkami, hot dogi in pijačami, brez sladoleda iz skrinje grajske pralnice pa tako in tako ni šlo!

Za Naš časopis poročevalec Pišoče radovedno pero, houk!

Sebastjan Vehar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij