Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 15.08.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, le ponekod občasno zmerno oblačno. Pihal bo šibak severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 28, na Primorskem okoli 30°C.
16°C | 27°C
četrtek, 14.08.2018
19°C | 24°C
petek, 16.08.2018
15°C | 29°C
sobota, 17.08.2018
15°C | 31°C
nedelja, 18.08.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sreda, 15.8.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Indijanci zasedli grajski park!


NOVICE

| |
04.05.2017      19:26
A A

Indijanci zasedli grajski park!



Deli:

Sobota, dva dneva pred ognjem, velikim kot modro nebo, pred kresom je grajski park oživel v divjih barvah indijanskih peres, houk. Polhograjska modrina neba, prva tovrstna otroška prireditev, je uspela! Cel dan se je v grajskem parku dogajalo na polno, kajti turistično društvo Polhov Gradec je pod idejnim vodstvom Alje Vintar pripravilo pestro dogajanje, predvsem pa štiri stalne delavnice, t. i. postaje starodavnih veščin; najmlajši so se lahko preizkusili na poti spretnosti, in sicer v hoji po vrvi, ki je bila napeljana med drevesoma, in s hoduljami, punce so vodile postajo izdelovanja indijanskih perjanic, zapestnic in lovilcev sanj, tretja postaja je nudila poslikavo obrazov v kričeče barve starodavnega ljudstva in živali, glavno atrakcijo – streljanje z lokom – pa so vodili profesionalci Lokostrelskega društva Logatec. Na vseh delavnicah so otroci zbirali štampiljke na kartončkih, ki so jih dobili ob prihodu, in tako so bili z vsako štampiljko korak bližje temu, da postanejo pravi indijanci, ki bodo lahko priskočili na pomoč indijanskemu poglavarju. Poglavar z lisico okoli vratu, perjanico in resicami na hlačah je bil glavna atrakcija v spretnostnem delu parka z napetimi vrvmi. Pozno popoldan je povabil otroke, da se mu pridružijo na poglavarjevi zabavi, ki se je odvijala kot skupinski ples, ki se je potem umiril s pečenjem zavitih kruhkov na palicah na dveh odprtih ognjih. Indijanska vas je imela 3 tipije, indijanske šotore, in velik pisan indijanski totem. Vse te niti je s prisrčnim veseljem mlada ekipa združila v dobro obiskano prireditev, ki kar sama kliče po nadaljevanju! Za pomoč pri osvajanju veščin in štampiljk so člani TD Polhov Gradec pripravili tudi stojnici s palačinkami, hot dogi in pijačami, brez sladoleda iz skrinje grajske pralnice pa tako in tako ni šlo!

Za Naš časopis poročevalec Pišoče radovedno pero, houk!

Sebastjan Vehar




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
15.08.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.