Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 9h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
21°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Indijanci zasedli grajski park!


NOVICE

| |
04.05.2017      19:26
A A

Indijanci zasedli grajski park!Deli:

Sobota, dva dneva pred ognjem, velikim kot modro nebo, pred kresom je grajski park oživel v divjih barvah indijanskih peres, houk. Polhograjska modrina neba, prva tovrstna otroška prireditev, je uspela! Cel dan se je v grajskem parku dogajalo na polno, kajti turistično društvo Polhov Gradec je pod idejnim vodstvom Alje Vintar pripravilo pestro dogajanje, predvsem pa štiri stalne delavnice, t. i. postaje starodavnih veščin; najmlajši so se lahko preizkusili na poti spretnosti, in sicer v hoji po vrvi, ki je bila napeljana med drevesoma, in s hoduljami, punce so vodile postajo izdelovanja indijanskih perjanic, zapestnic in lovilcev sanj, tretja postaja je nudila poslikavo obrazov v kričeče barve starodavnega ljudstva in živali, glavno atrakcijo – streljanje z lokom – pa so vodili profesionalci Lokostrelskega društva Logatec. Na vseh delavnicah so otroci zbirali štampiljke na kartončkih, ki so jih dobili ob prihodu, in tako so bili z vsako štampiljko korak bližje temu, da postanejo pravi indijanci, ki bodo lahko priskočili na pomoč indijanskemu poglavarju. Poglavar z lisico okoli vratu, perjanico in resicami na hlačah je bil glavna atrakcija v spretnostnem delu parka z napetimi vrvmi. Pozno popoldan je povabil otroke, da se mu pridružijo na poglavarjevi zabavi, ki se je odvijala kot skupinski ples, ki se je potem umiril s pečenjem zavitih kruhkov na palicah na dveh odprtih ognjih. Indijanska vas je imela 3 tipije, indijanske šotore, in velik pisan indijanski totem. Vse te niti je s prisrčnim veseljem mlada ekipa združila v dobro obiskano prireditev, ki kar sama kliče po nadaljevanju! Za pomoč pri osvajanju veščin in štampiljk so člani TD Polhov Gradec pripravili tudi stojnici s palačinkami, hot dogi in pijačami, brez sladoleda iz skrinje grajske pralnice pa tako in tako ni šlo!

Za Naš časopis poročevalec Pišoče radovedno pero, houk!

Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.