Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, nekaj več sonca bo v severnih in vzhodnih krajih. Predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Postopno se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 24 °C.
12°C | 18°C
ponedeljek, 24.09.2018
13°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 17°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 13h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
12°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Grajska lipa je neprecenljiva


NOVICE

| |
04.04.2017      7:36
A A

Grajska lipa je neprecenljivaDeli:

V prvih dneh aprila je največja naravna znamenitost grajskega parka, več kot tristo let stara mogočno razvejana lipa, doživela pomladitev in učvrstitev. »Lipa je še dejavna, ni pa ravno zelo vitalna. Razbremenili smo ji vrhove, razredčili krošnjo, da spodbudimo rast, povezali najšibkejše votle veje z raztegljivimi vezmi kobra, saj so nekatere glavne veje spodaj že votle ...,« je povedal Miran Conta, arborist (arbo pomeni v latinščini drevo), ki se s kirurgijo dreves ukvarja že 16 let. Pravi, da je polhograjska lipa stara od 300 do 400 let, medtem ko je najstarejša v Sloveniji s 700 leti najevska lipa nad Črno na Koroškem, ki jo je tudi že dvakrat pokrpal na enak način kot lipo v Polhovem Gradcu. Naša lipa je bila še bolj znamenita pred 20 leti, ko je bila v njeni krošnji usidrana lesena ploščad s tremi klopmi, kjer je lahko sedelo deset ljudi! Na ploščad so vodile lesene stopnice in večkrat smo z družbo posedeli v njeni zeleni krošnji.

Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!