Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
20°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

O projektu prenove podružnične šole Šentjošt...


EVROPSKI PROJEKTI

| |
21.10.2013      8:44
A A

O projektu prenove podružnične šole ŠentjoštDeli:

V sklopu projekta, ki se je izvajal v obdobju 2011–2013 in so ga v uporabo uradno predali na odprtju 18. oktobra, so opravili številna dela tako na ravni objekta (šola) kot v njeni okolici: postavili so malo čistilno napravo in zamenjali strešno kritino šole, obnovila se je dotrajana fasada, uredili so nova otroška igrala, opravili so gradbena dela, povezana z ureditvijo športnega igrišča, kupili opremo za igrišče, ob koncu pa je sledilo še urejanje okolice (zatravitev, postavitev košev za smeti in klopi). Vsa dela so potekala pod skrbnim nadzorom podjetja Darwin Fink, s. p., projektant projekta pa je bilo podjetje Irena Tomc Colja, s. p. Na seznamu izvajalcev in dobaviteljev se najdejo Roto, d. o. o., Tesarstvo in krovstvo Rus Marko, s. p., Tomazin & Co., d. n. o., Storitve s težko gradbeno mehanizacijo Janez Trobec, s. p., Zidarstvo in fasaderstvo Sečnik Janez, s. p., Tim-Trade, d. o. o., Šifrer, d. o. o., Tigrad, d. o. o., Elektroinstalacije Malovrh Anton, s. p., ter Strojne instalacije Janez Čepon, s. p.

Celotna investicija je znašala 235.090 EUR in se je delno financirala iz proračuna Evropske unije – Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja, Evropa investira v podeželje. Operacija se je izvajala v okviru ukrepa 322 - Obnova in razvoj vasi v okviru PRP 2007–2013 po pristopu Leader.

Zdaj tudi podružnična šola Šentjošt, skupaj z vrtcem in igriščem, ustreza vsem standardom primernega objekta in tako zagotavlja ohranitev redne predšolske in šolske dejavnosti, ki je nadvse pomembna za enakomeren razvoj območja, v katerem poteka. Zunanje igrišče pa ne bo služilo le otrokom, temveč tudi mladini ter starejšim krajanom in občanom, saj se bodo na njem lahko odvijale številne športne dejavnosti na prostem; to še zlasti velja za košarko, odbojko, rokomet in mali nogomet. Poleg športnih vsebin se bo igrišče lahko uporabljalo kot prostor za večje kulturne in zabavne prireditve. Projekt bo tako pomenil velik prispevek k razvoju kraja in občine, saj bo skladno s cilji programa Leader pripomogel k izboljšanju kakovosti življenja prebivalstva, zagotavljanju enakomernega razvoja celotnega območja, prispeval bo k izboljšanju in krepitvi socialnega kapitala, ustvarjanju enakih možnosti za različne družbene skupine, ohranjanju in izboljšanju podružničnih šol oziroma h kakovostni šoli na podeželju.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
Povezave:Prc
Priloge:
PDF
leaderlogo11.pdf
17592_leaderlogo11.pdf (20,1 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.