Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Praznični koncert Godbe Dobrova - Polhov ......


KULTURA

| |
20.01.2014      8:40
A A

Praznični koncert Godbe Dobrova - Polhov Gradec


Polhov Gradec, 15. december – V dvorani KD Jakoba Trobca je v prazničnem decembru Godba Dobrova - Polhov Gradec pripravila tradicionalni koncert.


Godba Dobrova - Polhov Gradec je sredi decembra pripravila praznični koncert.
Godba Dobrova - Polhov Gradec je sredi decembra pripravila praznični koncert.
Deli:

Dobri dve leti je šele minilo, odkar je ideja o domači, "občinski" godbi izbruhnila na dan, in kaj hitro sta idejni vodji, Borut Dolinar in Matej Rihter, ki sta tudi ustanovitelja, prešla k dejanjem. Godba Dobrova - Polhov Gradec je bila tako ustanovljena aprila 2011 in v tem kratkem času je s svojimi inštrumenti in glasbeno žilico vanjo vstopilo že triindvajset članov, ki danes ubrano soustvarjajo glasbo za različne priložnosti. Godba je namreč prisotna na domala vseh prireditvah v občini in tudi širše. 

Tradicionalni praznični koncert, ki so ga letos pripravili drugič, tokrat v Polhovem Gradcu, je bil izjemno dobro obiskan. Glasbene ustvarjalce na trobilih in pihalih so prišli poslušat in spodbujat njihovi bratci in sestrice, očki in mamice, možje in žene, dedki in babice, strici in tete ter prijatelji. Ti so za trenutek odplavali stran od vsakdanjih težav ter se prepustili čudovitim zvokom, ki so jih v okviru prazničnega repertoarja pričarali člani godbe in njihovi gosti. Pevci ansambla Bitenc, ki so z godbo tudi sicer tesno povezani, so poslušalce pobožali s svojimi šarmantnimi glasovi in jim poskušali s hudomušnimi besedili dokazati, da glasba lahko olajša srčno napetost in odžene temačno razpoloženje. Vokalistka Kaja Rihter in Aleš Ogrin na klaviaturah, sicer člana orkestra Slovenske vojske, pa sta z nekoliko drugačnim izborom skladb povedala, da bi bilo brez glasbe življenje ena sama napaka. Z njima bi se tisti večer najverjetneje strinjali vsi, tisti na odru in v dvorani. Publika je bila namreč nad nastopajočimi navdušena, kar je bilo mogoče zaznati v bučnih aplavzih, ki se kar niso in niso hoteli končati. Ti so se večkrat ponovili tudi, ko je predsednik Godbe Dobrova - Polhov Gradec Borut Dolinar stopil na oder ter predstavil nekatere letošnje dosežke in načrte za prihodnje leto, ob koncu pa še javno pozdravil najbolj sveže člane in jim čestital.

S prijetnim sporočilom je ob koncu povezovalka Anamarija Čuden zbrane pospremila na njihove domove oziroma kdo ve kam, dejala je: "Lepo je, ko začutimo življenje, ko imamo občutek, da imamo nekje svoje mesto, pa naj si bo doma, v šoli, službi ali v godbi – veliko sonca in prijateljskih vezi na vsakem vašem koraku vam želim."

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.