Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
2°C
-5°C
PON.
0°C
-2°C
Deli
5907

Četrta Bučijada presenetila!

Letošnja Bučijada TD Polhov Gradec je presegla stari rek, da gre le v tretje rado. Ta večer čarovnic, ki mu pravijo zlobni jeziki tudi ženski praznik, je presenetil organizatorje z daleč najvišjim številom obiskovalcev doslej – tam je bilo skoraj dvesto otrok, dvakrat toliko staršev, a le sto buč – polna prikolica teh okrasnih simbolov je pošla v pol ure! Pisana množica radoživih čarovnic in čarovnikov je zasedla svoja »delovna mesta« v pritličnih prostorih graščine in rezljala svoje male okrogle umetnine. V manjši sobi pa so štirje animatorji več ur slikali na obraze otrok, ki so lahko izbirali motive! V grajskem parku je bila medtem gostinska ponudba pod mogočno lipo. Žal brez gneče tudi tu ni šlo, a se ni nikomur mudilo zaradi glasbe, dveh odprtih ognjišč in še stojnic s kostanji, palačinkami, juhico in ostalimi dobrotami. Celotno pritličje graščine je bilo okrašeno z belimi »pajčevinami«, zvočna kulisa je dodala piko na i strašni podobi čarovniškega gradu: mrtvaška lobanja se je premikala, sikala in svetila z rdečimi očmi! Za dobrodošlico je mlada čarovnica opijala obiskovalce s posebnimi zvarki; zmajevimi smrklji, okostnjakovo krvjo in ušesnim maslom … pa dober tek!

 

Sebastjan Vehar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!