Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

pretežno oblačno
Danes dopoldne bo pretežno oblačno, predvsem v vzhodni polovici Slovenije bo tudi deževalo. Nekaj več sonca bo na Primorskem. Zapihal bo veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Popoldne se bo delno zjasnilo, še bodo možne posamezne krajevne plohe. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem okoli 30°C.
17°C | 29°C
torek, 24.07.2018
16°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 30°C
četrtek, 26.07.2018
17°C | 29°C
petek, 27.07.2018
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.7.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Četrta Bučijada presenetila!


NOVICE

| |
08.11.2017      8:11
A A

Četrta Bučijada presenetila!Deli:

Letošnja Bučijada TD Polhov Gradec je presegla stari rek, da gre le v tretje rado. Ta večer čarovnic, ki mu pravijo zlobni jeziki tudi ženski praznik, je presenetil organizatorje z daleč najvišjim številom obiskovalcev doslej – tam je bilo skoraj dvesto otrok, dvakrat toliko staršev, a le sto buč – polna prikolica teh okrasnih simbolov je pošla v pol ure! Pisana množica radoživih čarovnic in čarovnikov je zasedla svoja »delovna mesta« v pritličnih prostorih graščine in rezljala svoje male okrogle umetnine. V manjši sobi pa so štirje animatorji več ur slikali na obraze otrok, ki so lahko izbirali motive! V grajskem parku je bila medtem gostinska ponudba pod mogočno lipo. Žal brez gneče tudi tu ni šlo, a se ni nikomur mudilo zaradi glasbe, dveh odprtih ognjišč in še stojnic s kostanji, palačinkami, juhico in ostalimi dobrotami. Celotno pritličje graščine je bilo okrašeno z belimi »pajčevinami«, zvočna kulisa je dodala piko na i strašni podobi čarovniškega gradu: mrtvaška lobanja se je premikala, sikala in svetila z rdečimi očmi! Za dobrodošlico je mlada čarovnica opijala obiskovalce s posebnimi zvarki; zmajevimi smrklji, okostnjakovo krvjo in ušesnim maslom … pa dober tek!

 

Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!