Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 11°C.
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 20°C
petek, 28.09.2018
6°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Četrta Bučijada presenetila!


NOVICE

| |
08.11.2017      8:11
A A

Četrta Bučijada presenetila!Deli:

Letošnja Bučijada TD Polhov Gradec je presegla stari rek, da gre le v tretje rado. Ta večer čarovnic, ki mu pravijo zlobni jeziki tudi ženski praznik, je presenetil organizatorje z daleč najvišjim številom obiskovalcev doslej – tam je bilo skoraj dvesto otrok, dvakrat toliko staršev, a le sto buč – polna prikolica teh okrasnih simbolov je pošla v pol ure! Pisana množica radoživih čarovnic in čarovnikov je zasedla svoja »delovna mesta« v pritličnih prostorih graščine in rezljala svoje male okrogle umetnine. V manjši sobi pa so štirje animatorji več ur slikali na obraze otrok, ki so lahko izbirali motive! V grajskem parku je bila medtem gostinska ponudba pod mogočno lipo. Žal brez gneče tudi tu ni šlo, a se ni nikomur mudilo zaradi glasbe, dveh odprtih ognjišč in še stojnic s kostanji, palačinkami, juhico in ostalimi dobrotami. Celotno pritličje graščine je bilo okrašeno z belimi »pajčevinami«, zvočna kulisa je dodala piko na i strašni podobi čarovniškega gradu: mrtvaška lobanja se je premikala, sikala in svetila z rdečimi očmi! Za dobrodošlico je mlada čarovnica opijala obiskovalce s posebnimi zvarki; zmajevimi smrklji, okostnjakovo krvjo in ušesnim maslom … pa dober tek!

 

Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!