Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
9°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Petja na vasi se žal že dolgo ne sliši več, ......


KULTURA

| |
15.06.2012      20:00
A A

Petja na vasi se žal že dolgo ne sliši več, žive spomine na te večere pa še zagotovo nosijo Sestre Kopinske in Ljudski pevci KD Cirkulane


Ptujska območna izpostava JSKD je, v sodelovanju z Občino Gorišnica, pripravila Regijsko srečanje pevcev ljudskih pesmi in godcev ljudskih viž. Letos je prireditev potekala v nedeljo, 10. junija v občinski dvorani v Gorišnici.


"Iz glasbe prihaja čar, ob katerem se morajo upokojiti vse skrbi in vse bolečine srca." William Shakespeare
"Iz glasbe prihaja čar, ob katerem se morajo upokojiti vse skrbi in vse bolečine srca." William Shakespeare
Deli:

V zanimivem in pestrem programu je sodelovalo kar 13 skupin, ki so prepevale in preigravale stare ljudske pesmi, do katerih gojijo poseben odnos in jih s tem ohranjajo, da ne potonejo v pozabo.

Svojo zvočnost so pokazale tudi Sestre Kopinske in Ljudski pevci KD Cirkulane. Oboji so, tako kot že mnogokrat prej, dokazali, da je  v Cirkulanah ljudska glasba zelo cenjena.  Prav zato, ker jo danes cenijo in se zavedajo njene vrednosti, je ohranila ne samo bogat spored starih napevov, ampak tudi razkošno večglasje in način petja, ki ga je bilo moč slišati.

Prijeten večer so soustvarili še: Kvartet Slavček KD Simon Gregorčič Velika Nedelja, Pevci FD Pobrežje, Pevke PD Ruda Sever Gorišnica, Ljudski godci KD »Pod lipo« Lenart, Pevci »Prešmentani faloti« KPD Stoperce, Godci ljudskih viž FD Košuta Poljčane, Ljudski pevci iz Koritna KUD Oplotnica, Pevci Trta KUD Maksa Furjana iz sosednje občine Zavrč, Pevke ljudskih pesmi Trstenke, Vaberški fantje KUD Šmartno na Pohorju in Godci izpod Tinja KUD Oton Župančič Tinje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Cirkulane!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!