Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
7°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
9°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
6°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
7°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Grad Borl ni poškodovan!


KRONIKA

| |
14.06.2012      13:00
A A

Grad Borl ni poškodovan!


Zaradi plazu, ki se je zgodil v torek 12.2.2012 v dopoldanskih urah, na regionalni cesti Ptuj-Zavrč (pod gradom Borl) je prišlo do vsesplošne panike o poškodbah gradu. Po medijih se je pisalo, da naj bi bil grad tik pred zrušitvijo. Da so vse to medijske race, so sedaj potrdili strokovnjaki.


(povzeto po:http://www.borl.si/)
(povzeto po:http://www.borl.si/)
Deli:

Številni resni mediji in časopisne hiše, so vzgnale vik in krik, prav tako ni bilo vseeno Društvu za oživitev gradu Borl. Z številnimi vprašanji, smo se obrnili na občino, kjer žal odgovorov nismo dobili. Prav tako smo o sanaciji, poškodbah gradu povprašali Direkcijo za ceste republike Slovenije. Odgovora tudi tokrat ni bilo. 

Sedaj, ko se je stvar pomirila in začela sanirati, so svoje mnenje izrazili strokovnjaki. Grad ni v nevarnosti, do plazu pa ni prišlo čez noč, trdijo geologi. Iz zgornjega dela naj bi v dolino zgrmelo med 1500 do 2000 kubčnih metrov materiala. 

»Sprehodil sem se okrog gradu, toda poškodb nisem opazil. Opazil pa sem, da odtoki meteornih voda niso urejeni, ponikajo v porozna tla, kar bi lahko prispevalo k podoru,« je povedal Jože Janež, ki je steno sicer ocenil kot relativno varno in stabilno (povzeto po: http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/default.asp?kaj=3&id=2012061305796472).


Več o zgodovini gradu pa si lahko preberete na spletni strani Društva za oživitev gradu Borl : http://www.borl.si/
Povezave: www.borl.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Cirkulane!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!