Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
18°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
18°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Grad Borl ni poškodovan!


KRONIKA

| |
14.06.2012      13:00
A A

Grad Borl ni poškodovan!


Zaradi plazu, ki se je zgodil v torek 12.2.2012 v dopoldanskih urah, na regionalni cesti Ptuj-Zavrč (pod gradom Borl) je prišlo do vsesplošne panike o poškodbah gradu. Po medijih se je pisalo, da naj bi bil grad tik pred zrušitvijo. Da so vse to medijske race, so sedaj potrdili strokovnjaki.


(povzeto po:http://www.borl.si/)
(povzeto po:http://www.borl.si/)
Deli:

Številni resni mediji in časopisne hiše, so vzgnale vik in krik, prav tako ni bilo vseeno Društvu za oživitev gradu Borl. Z številnimi vprašanji, smo se obrnili na občino, kjer žal odgovorov nismo dobili. Prav tako smo o sanaciji, poškodbah gradu povprašali Direkcijo za ceste republike Slovenije. Odgovora tudi tokrat ni bilo. 

Sedaj, ko se je stvar pomirila in začela sanirati, so svoje mnenje izrazili strokovnjaki. Grad ni v nevarnosti, do plazu pa ni prišlo čez noč, trdijo geologi. Iz zgornjega dela naj bi v dolino zgrmelo med 1500 do 2000 kubčnih metrov materiala. 

»Sprehodil sem se okrog gradu, toda poškodb nisem opazil. Opazil pa sem, da odtoki meteornih voda niso urejeni, ponikajo v porozna tla, kar bi lahko prispevalo k podoru,« je povedal Jože Janež, ki je steno sicer ocenil kot relativno varno in stabilno (povzeto po: http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/default.asp?kaj=3&id=2012061305796472).


Več o zgodovini gradu pa si lahko preberete na spletni strani Društva za oživitev gradu Borl : http://www.borl.si/
Povezave: www.borl.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Cirkulane!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!