Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
19°C | 28°C
petek, 30.06.2017
15°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 24°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
19°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Grad Borl je na javni dražbi za 2,2 mio€


GOSPODARSTVO

| |
30.12.2012      21:49
A A

Grad Borl je na javni dražbi za 2,2 mio€


V Uradnem listu RS št. 106/2012 in na spletnih straneh MIZKŠ (pod rubriko: Javne objave in razpisi, Ravnanje s stvarnim premoženjem) je objavljena Javna dražba za prodajo nepremičnin kompleksa kulturnega spomenika državnega pomena - Dolane – Grad Borl (EŠD 35)


Grad Borl na javni dražbi
Grad Borl na javni dražbi
Deli:

izklicna cena je 2.230.000 €. Javna dražba bo potekala v prostorih Ministrstva za izobraževanje, znanost, kulturo in šport v Ljubljani in sicer v petek, 25.01.2013 ob 12. uri.
Za sodelovanje na javni dražbi je potrebno plačilo varščine v višini 10% kupnine do 22.01.2013 v proračun Republike Slovenije.
 
Kupec gradu Borl prevzame obvezo (5. člen pogodbe), da bo z obnovo in oživitvijo spomenika državnega pomena izboljšal njegovo ohranitev in dostopnost v skladu z zakonom ter da raba kulturnega spomenika državnega pomena ne bo v nasprotju s konservatorskim programom Zavoda za varstvo kulturne dediščine OE Maribor.
Javno dostopnost spomenika bo kupec omogočal tako, da bo dopustil in omogočil ogled neposredne okolice spomenika, zunanjost spomenika, notranjost dvorišča pred vhodom, viteške dvorane in grajske kapele v obsegu najmanj sto dni letno ali v okviru javno objavljenega urnika. Ob kulturnem prazniku (8. februar) in dnevi dediščine bo vsako leto zagotovil brezplačen ogled gradu.
 
Kupec se zaveže, da bo z obnovo pričel najkasneje v treh letih po podpisu pogodbe oz. bo obnovo zaključil do leta 2017.


Za več info klikni tukaj.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO ZA OŽIVITEV GRADU BORL? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!