Občine: Bistrica ob Sotli, Brežice, Kostanjevica na Krki, Krško, Radeče, Sevnica Občine: Benedikt, Cerkvenjak, Cirkulane, Destrnik, Dornava, Duplek, Gorišnica, Hajdina, Hoče-Slivnica, Juršinci, Kidričevo, Kungota, Lenart, Lovrenc na Pohorju, Majšperk, Makole, Maribor, Markovci, Miklavž na Dravskem polju, Oplotnica, Ormož, Pesnica, Podlehnik, Poljčane, Ptuj, Rače-Fram, Ruše, Selnica ob Dravi, Slovenska Bistrica, Središče ob Dravi, Starše, Sveta Ana, Sveta Trojica v Slovenskih goricah, Sveti Andraž v Slovenskih goricah, Sveti Jurij v Slovenskih goricah, Sveti Tomaž, Šentilj, Trnovska vas, Videm, Zavrč, Žetale Občine: Borovnica, Brezovica, Dobrepolje, Dobrova-Polhov Gradec, Dol pri Ljubljani, Domžale, Grosuplje, Horjul, Ig, Ivančna Gorica, Kamnik, Komenda, Litija, Ljubljana, Log - Dragomer, Logatec, Lukovica, Medvode, Mengeš, Moravče, Škofljica, Šmartno pri Litiji, Trzin, Velike Lašče, Vodice, Vrhnika Občine: Bloke, Cerknica, Ilirska Bistrica, Loška dolina, Pivka, Postojna Občine: Ajdovščina, Bovec, Brda, Cerkno, Idrija, Kanal ob Soči, Kobarid, Miren-Kostanjevica, Nova Gorica, Renče-Vogrsko, Šempeter-Vrtojba, Tolmin, Vipava Občine: Apače, Beltinci, Cankova, Črenšovci, Dobrovnik, Gornja Radgona, Gornji Petrovci, Grad, Hodoš, Kobilje, Križevci, Kuzma, Lendava, Ljutomer, Moravske Toplice, Murska Sobota, Odranci, Puconci, Radenci, Razkrižje, Rogašovci, Sveti Jurij ob Ščavnici, Šalovci, Tišina, Turnišče, Velika Polana, Veržej Občine: Črnomelj, Dolenjske Toplice, Kočevje, Kostel, Loški Potok, Metlika, Mirna, Mirna Peč, Mokronog-Trebelno, Novo mesto, Osilnica, Ribnica, Semič, Sodražica, Straža, Šentjernej, Šentrupert, Škocjan, Šmarješke Toplice, Trebnje, Žužemberk Občine: Ankaran, Divača, Hrpelje-Kozina, Izola, Komen, Koper, Piran, Sežana Občine: Hrastnik, Trbovlje, Zagorje ob Savi Občine: Braslovče, Celje, Dobje, Dobrna, Gornji Grad, Kozje, Laško, Ljubno, Luče, Mozirje, Nazarje, Podčetrtek, Polzela, Prebold, Rečica ob Savinji, Rogaška Slatina, Rogatec, Slovenske Konjice, Solčava, Šentjur, Šmarje pri Jelšah, Šmartno ob Paki, Šoštanj, Štore, Tabor, Velenje, Vitanje, Vojnik, Vransko, Zreče, Žalec Občine: Črna na Koroškem, Dravograd, Mežica, Mislinja, Muta, Podvelka, Prevalje, Radlje ob Dravi, Ravne na Koroškem, Ribnica na Pohorju, Slovenj Gradec, Vuzenica Občine: Bled, Bohinj, Cerklje na Gorenjskem, Gorenja vas-Poljane, Gorje, Jesenice, Jezersko, Kranj, Kranjska Gora, Naklo, Preddvor, Radovljica, Šenčur, Škofja Loka, Tržič, Železniki, Žiri, Žirovnica Cerklje na Gorenjskem
JUTRI
4°C
3°C
PET.
6°C
3°C
Oceni objavo

Skupaj smo se imeli fletno

V Kulturnem hramu Ignacija Borštnika v Cerkljah je bila v soboto, 31. januarja tradicionalna, 21. prireditev z naslovom Skupaj se mamo fletno. Večer druženja, zabave in kulture je združil prijatelje in znance  iz dveh sosednjih društev upokojencev občin Cerklje na Gorenjskem in Komende. Prvič pa so se predstavili v Cerkljah stanovalci Doma starejših Taber iz Šmartna.

Za medgeneracijsko ravnovesje so prvi poskrbeli mladi folkloristi  Otroške  folklorne skupine OŠ Davorina Jenka Cerklje s spletom plesov  pod vodstvom prizadevnih mentoric Petre Fajdiga in Lucije Gregorc. Iz KUD Krvavec so kot drugi nastopili mladi talenti, otroci  iz Spodnjega Brnika s skečem Ljubezen  Dandanašnji pod vodstvom mentorice Štefke Luskovec. V njem so mladi na šaljiv način prikazali  ljubezenski odnos pri mladem paru.  Anica Rehberger in  Francka Rozman sta navdušili občinstvo v dvorani s pesmimi Slabi so časi bili,   V majhni planinski vasici in Med cvetlicami po logu. Pesmi pa sta recitirali Marija Kern iz Komende O tretjem življenjskem obdobju,  pripoved  Čas, ki gre po svoje pa ga je predstavila Veronika Grilc.  Predstavili so se tudi Cerkljanski gavnarji, ki so poskrbeli za dobro voljo in razpoloženje.

S skečem pa sta navdušila Ivan Kropivnik in Matija Koritnik, kako je Matija delal šoferski izpit.  Pevci iz Komende pa so pod vodstvom  Naceta Gorjanca zapeli tri pesmi in sicer Noč se spušča,  Kaj je ljubezen in Tiho skrita med gorami. Predsednica DU Cerklje Marta Hočevar je izročila posebno priznanje gostom iz Komende za  20 letno sodelovanje  na prireditvi.  Ivanu Kropivniku pa se je predsednica Marta Hočevar  zahvalilaza  20 let sodelovanja na prireditvi. Ivan se ukvarja poleg pisanja pesmi tudi s slikarstvom, rezbarjenjem, izdelovanjem  pletenih košar, figuric za jaslice,…Letos pa so se prvič predstavile pevke iz Doma Taber v Šmartnem in navdušile občinstvo v dvorani. Vsak teden pridno vadijo pod vodstvom Anice Rehbergar in ob spremljavi harmonikarja Henrika Lamovška- Henčka. Ubrano so zapele pesmi Vandrovček in  Cerkljanska fara. Program prireditve Skupaj imamo se fletno je domiselno vodila Anica Sirc.  Na koncu prireditve pa so vsi skupaj, obiskovalci in pevci zapeli pesem V dolini tihi.

Ob zaključku prireditve  se je predsednica DU Cerklje Marta Hočevar zahvalila vsem nastopajočim, ki so soustvarili zares lep večer. Posebej  pa se je zahvalila tudi stanovalcem Doma  starejših Taber in naj bo to  začetek še mnogih prihodnjih srečanj ter da si skupaj  vzamemo čas drug za drugega in ko s toplino in iskrenostjo gradimo mostove med generacijami.

Besedilo Janez Kuhar, Foto Franci Belšak, Cerklje 3.2.2026

Oglejte si tudi