Logo MojaObčina.si
DANES
27°C
15°C
JUTRI
27°C
12°C
Oceni objavo

Prihajajo legendarni Orleki z Matjažem Javšnikom

Če ste med prednovoletnim dogajanjem manjkali v Kranju in Radovljici, kjer so ljubitelji legendarnih Orlekov dodobra zapolnili tamkajšnji koncertni prizorišči, si jih tokrat v nekoliko drugačni različici lahko privoščite v toplem objemu cerkljanskega Borštnikovega hrama. V družbi z igralcem in humoristom Matjažem Javšnikom bodo z glasbo in humornimi zgodbami ter anekdotami razkrivali življenje zasavskih rudarjev. 

Frpruh se imenuje zadnji album priljubljene zasavske glasbene zasedbe, prav tako pa tudi koncert-komedija, v kateri poleg novoodkritih skladb zaživijo zgodbe, povzete po knjigi »Rudarske zgodbe in pripovedi«, ki je izšla ob 200-letnici rudarjenja v Trbovljah. Frpruh v knapovščini pomeni jamski podor, v prenesenem pomenu pa še marsikaj drugega ... Vas zanima, kaj? Pridite v Kulturni hram Ignacija Borštnika, pa boste izvedeli :)

Skupina, ki slovi po edinstvenem knap’n'rollu, je to predstavo posvetila nabritim in bistrim revirskih rudarjem, ki so celo žalostne zgodbe znali oviti v tančico svojevrstnega humorja.


Igralsko-glasbena zasedba: Matjaž Javšnik (humorist) • Vlado Poredoš (vokal, kitara) • Jure Tori (harmonika, klaviature) • Bojan Bergant (kitara) • Ivo Vidergar (kitara) • Mitja Tori (bas kitara) • Peter Jeretina (bobni) • Kristijan Adamlje (saksofon) • Ečo Matko (pozavna, trobenta)

Foto: Matevž Kostanjšek, Petra Cvelbar

Vstopnice: prodajna mesta Mojekarte.si (BS Petrol, BS Logo, trafike 3DVA, kioski Delo ...)
Spletni nakup vstopnic: 
Mojekarte.si

Več informacij: 051 606 220 / abonma@smejmo.se / www.nasmejmo.se

Oglejte si tudi