Logo MojaObčina.si

Celje

DANES
13°C
-3°C
JUTRI
14°C
-4°C
Deli
1778

V Celju postavljena prva javna gugalnica za gibalno ovirane otroke

V mesecu juniju so lahko občani Celja in okolice pozdravili prvo javno gugalnico za gibalno ovirane otroke, in sicer je ta postavljena na otroškem javnem igrišču na Savinjskem nabrežju. Humanitarno društvo Enostavno pomagam je, s pomočjo donatorja Boštjana Brantuše, kupilo (in s tem postavilo) certificirano gugalnico za gibalno ovirane otroke. Tako lahko od tega meseca naprej tudi invalidni otroci na vozičkih, ki so do sedaj svoje vrstnike lahko le spremljali,  uživajo v radostih na igrišču. Predsednik društva Enostavno Pomagam - Milan Ninić – je izjemno vesel nove pridobitve in je, ob postavitvi, za Radio Fantasy povedal: »V našem društvu Enostavno pomagam je več let tlela želja postaviti tovrstno gugalnico, saj je naše delo v prvi vrsti usmerjeno v pomoč otrokom s posebnimi potrebami in vedno iščemo osebe, projekte, katerim lahko pomagamo kot prvi. In ker želimo invalidnim osebam omogočiti aktivno preživljanje prostega časa v mestnem parku, možnost igre, vključevanje v družbo ter spoznavanje novih prijateljev, smo s pomočjo donatorjev in ob podpori Mestne občine Celje postavili gugalnico za gibalno ovirane otroke.«

Celotna vrednost investicije je 15 tisoč evrov, od tega je 10.500 evrov pokrilo društvo s pomočjo donatorja, celjska občina pa je pokrila stroške izkopa in varovalne podlage. V društvu so veseli pomoči donatorja, ki je prispeval zajeten znesek k sami pridobitvi, ob otvoritvi postavitve gugalnice pa je sam povedal: »Ob praznovanjih obletnic se vedno veselimo, kar je tudi prav, a ob tem nehote pozabimo, da so med nami tudi takšni, ki jim vsakdan ni enak našemu in da, kar je za nas povsem normalo, so za njih le sanje... Zato sem se ob svojem abrahamu odločil praznovanje narediti malo drugače ter prijateljem in s prijatelji priredil dobrodelni koncert z namenom pomagati osrečiti otroke na invalidskih vozičkih. Ponosen sem, da smo skupaj uspeli zbrati pravljičnih 7.777,77 evrov in s tem skoraj v celoti pokrili strošek gugalnice za otroke na invalidskih vozičkih, ki so do sedaj lahko samo opazovali svoje vrstnike, ki so se v tem parku igrali. Z novo gugalnico bomo na obraze otrok in staršev pričarali nasmehe, ki bodo po našem mestu prijetno odmevali še dolgo.«

 

Foto: Matej Žagar / Vitta Smile

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi