Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
11°C
2°C
JUTRI
17°C
3°C
3232

Prvi šolski dan

Pa je prišel prvi šolski dan. Na srečo so ga prvošolčki začeli v šoli in vsi si želimo, da bodo tako tudi nadaljevali. Otroci drugih razredov so svoje naslednike pozdravili s pevskimi in plesnimi točkami in jim popestrili prvi dan. Sprejemi so potekali v štirih osnovnih šolah in sicer na Osnovni šoli Preserje, Podružnični šoli Jezero, na Podružnični šoli v Notranjih Goricah ter na Osnovni šoli Brezovica. V naši občini je bilo tako sprejetih kar sedem prvih razredov.

Ravnatelj OŠ Preserje Igor Selan je vsem šolarjem zaželel veliko sreče: »Prepričan sem, da so otroci pripravljeni na to zahtevno pot izobraževanja in imajo visoka pričakovanja. Tudi vas, starše, bi povabil k aktivnemu sodelovanju.«

»Avgusta se nam je občasno zdelo, da ga sploh ne bo, pa je le prišel. Prvi šolski dan je eden pomembnih trenutkov v življenju vsakega otroka in družine. Želimo si, da ne bi bilo potrebno izvajati pouka na daljavo. Ljudje smo socialni, potrebujemo družbo in drug drugega, zato za dobro vseh nas upam, da bodo šole ostale odprte. Kar lahko naredimo mi, je, da v šolo prihajamo zdravi in upoštevamo ukrepe,« pravi ravnateljica OŠ Brezovica, Meta Trček. Potolažila je tudi šolarje: »Dragi prvošolci, če vas skrbi, da sedaj, ko ste veliki, ne bo več časa za igro, vas lahko neha skrbeti. Učiteljice dobro vedo, da jo še vedno potrebujete.«

Župan občine Brezovica Metod Ropret: »Danes je poseben dan za vas in za nas. Za razliko od preteklega leta upam, da celo leto preživite v šoli. Ne želimo si, da bi tudi letos prekinjali učni proces, k čemur lahko pripomoremo mi sami. Naša naloga na občini je, da so pogoji za učenje ustrezni, saj si otroci to zaslužijo. Želim vam devet prijetnih let in da dosežete vse cilje, ki ste si jih zadali. Srečno vsem skupaj.«

Občina vsako leto poskrbi za malenkostni spomin in sicer knjigo, ki jo prejmejo vsi, ki vstopajo v prvi razred. Po uvodnih pozdravih in nastopih so skupaj z učiteljicami odšli v svoje razrede. Želimo si, da je njihova pot uspešna, polna pričakovanj, navdušenja in sklepanja prijateljstev. Obenem pa tudi marljivo in uspešno šolsko leto.

Eva Povirk

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi