Logo MojaObčina.si
DANES
7°C
0°C
JUTRI
5°C
0°C
Oceni objavo

Prvi javno dostopen AED v KS Brezovica

V tednu Rdečega križa so svetniki prišli na idejo, da se na Brezovici postavi javno dostopen AED (avtomatski eksterni defibrilator). Nameščen je na občinski stavbi. V petek, 9. 6. 2023, se je odvijala uradna otvoritev. Vsi skupaj si želimo, da potrebe po uporabi AED ne bi bilo, če pa, naj opravi svojo funkcijo, kateri je namenjen – rešiti življenje. Za izvedbo se KS iskreno zahvaljuje Območnemu združenju Rdečega križa Ljubljana, ki jih je podprlo in nudilo pomoč. Na otvoritvi je par uvodnih besed namenila tudi Marija Verbič, predsednica RKS – OZ Ljubljana, pravilno uporabo AED-ja in nudenja prve pomoči so prikazale prostovoljke RK Notranje Gorice, Zdenka Panker in Blanka Artač, katerima se orga-nizatorji iskreno zahvaljuejo.

Pravočasni temeljni postopki oživljanja in uporaba AED so najpomembnejši za preživetje v primeru srčnega zastoja. Potreb po nudenju prve pomoči je vedno več. Za boljše znanje in samozaupanje ter večjo samozavest bodo svetniki skupaj v sodelovanju s prostovoljkami RK Notranje Gorice v septembru pripravili delavnico nudenja prve pomoči in uporabe AED. Lepo vabljeni.

Jakob Rus

Oglejte si tudi