Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo dež večinoma ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem okoli 15 °C.
12°C | 21°C
ponedeljek, 22.09.2018
16°C | 18°C
torek, 24.09.2018
13°C | 20°C
sreda, 25.09.2018
6°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
2°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Očistili smo naše Barje


LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO

| |
09.04.2018      10:47
A A

Očistili smo naše BarjeRožice za udeležence akcije
Rožice za udeležence akcije
Deli:

Prva sobota v mesecu je bila tradicionalno rezervirana za naravo. A tokrat je nismo izrabili za uživanje v rekreaciji, lepotah in miru, kot se to dogaja čez celo leto, ampak smo prostovoljci kot vsako leto en dan namenili skrbi zanjo. Očistili smo jo nesnage, ki jo ljudje (še vedno) tako brezvestno odmetavajo vanjo. In to kljub vsem drugim alternativam, ki so jim ponujene z namenom, da lepote in darila narave ohranimo za naslednje generacije in nenazadnje tudi za ostala živa bitja, s katerimi si delimo naš planet. Prav rada bi slišala odgovor na vprašanje, kaj osebe, ki odmetavajo smeti, menijo, kam te »izginejo«, ko jih odvržejo v jarek …

Upam, da bomo prihodnje leto k akciji lahko pritegnili tudi mlajše generacije, saj povprečna starost udeležencev tovrstnih akcij sega krepko v upokojenska leta. Med občani z veseljem opažam vedno več takih, ki skozi celo leto povsem samoiniciativno čistijo naravo. Tako mimogrede, ko gredo na sprehod. Hvalevredna gesta, ki pa vzbudi tudi dodatna vprašanja. Kdo so osebe, zaradi katerih je to sploh potrebno? In kako bi izgledala naša okolica, če ne bi bilo posameznikov, ki iz leta v leto iz nje izločijo kupe smeti? Bi še lahko uživali v njej? Ali pa bi se za oddih v naravi morali odpeljati nekam drugam, ker bi bilo naše Barje obloženo s plastjo pločevink, plastenk, pasjih iztrebkov, steklenic, škatlic od cigaret, odsluženih računalniških tipkovnic, baterij, ovojev bonbonov, vrečk čipsa, posod za gorivo …

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 19
Izšla: 03.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.