Logo MojaObčina.si

Brezovica

JUTRI
3°C
2°C
SOB.
1°C
-2°C
Deli

Kdaj ste nazadnje obnovili znanje prve pomoči?

Po večmesečnem predahu smo se prostovoljke Krajevne organizacije Rdečega križa iz Notranjih Goric odločile, da ponovno začnemo z vajami iz osnov prve pomoči, saj je to znanje, ki ga je vredno obnavljati. Skoraj neverjetno se nam zdi, da se večina oseb prve pomoči uči le ob opravljanju vozniškega izpita (od tega so pri marsikomu pretekla že desetletja). Iz lastnih izkušenj namreč vemo, kako hitro človek pride »iz vaje«. Pri tem ne gre za kakšno kompleksno znanje. Največ naredimo že s tem, da k človeku, ki potrebuje našo pomoč, pristopimo. Večina se pri tem boji, da bo s svojim ravnanjem karkoli poslabšala, a človek, ki si ne more pomagati sam, bi bil težko v slabšem stanju, kot bo, če mu mi ne bomo ponudili pomoči. Včasih je dovolj že tolažba, včasih je potreben klic na 112, včasih pa močan pritisk na krvavitev, ki bo v trenutku preprečil nesmiselno smrt.

Če imate tudi vi občutek, da bi vam prav prišlo malo vaje, se nam lahko 27. marca ob 18. uri pridružite v dvorani Zadružnega doma v Notranjih Goricah. Pridružite se nam lahko ne glede na leta in vaše predhodno znanje. Sinoči, ko smo se osredotočili predvsem na pravilen položaj poškodovanca glede na njegovo stanje, smo se zbrali predstavniki vseh generacij, laiki in profesionalci, bolničarji in gasilci… in se skupaj učili kako izboljšati ali celo rešiti življenje.

Zakaj bi se vrednosti življenja zavedali šele takrat, ko nam bo polzelo iz rok?

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij