Logo MojaObčina.si
DANES
13°C
2°C
JUTRI
11°C
6°C
Oceni objavo

Obisk avstrijske delegacije Ministrstva za zdravje v Vnanjih Goricah

Te dni je Slovenske zdravstvene organizacije obiskala številčna avstrijska delegacija, ki so jo sestavljali predstavniki zavarovalnic, zdravniki in medicinske sestre. Poleg Zdravniške zbornice Slovenije, Zdravstvenega doma Ljubljana, Zdravstvenega doma Domžale, Zdravstvenega doma Postojna in še nekaterih drugih organizacij, so si ogledali tudi Ambulanto družinske medicine v domu krajanov na Novi poti 5. Namen obiska je bil proučiti model delovanja družinske medicine v Sloveniji in prenos dobrih praks v avstrijsko zdravstveno  reformo.  V Avstriji je primarno zdravstveno varstvo organizirano na način, ki omogoča prebivalcem dostop do osnovnih zdravstvenih storitev v skupnosti. Navajamo nekaj ključnih značilnosti organizacije primarnega zdravstvenega varstva v Avstriji:

Obisk ambulante družinske medicine v Vnanjih Goricah je potekal v prijetnem vzdušju. Župan občine Brezovica gospod Metod Ropret je predstavil populacijsko sestavo občine in organizacijo zdravstvene in socialne službe v občini. Navedel je, da so z vsemi ekipami, ki delujejo v zdravstvu na občini zadovoljni in potrdil, da so vse delujoče zdravstvene ambulante primer dobre prakse. Gospa Nataša Smrekar se je pridružila oceni in dodala, da bodo prizadevanja za dobro primarno zdravstvo tekla tudi v prihodnje. Avstrijski obiskovalci so pohvalili veliko dostopnost zdravnic in zdravnikov občine Brezovica, kar sicer predstavlja v Sloveniji veliko težavo. Izvrstno so ocenili tudi vse preventivne in kurativne dejavnosti, ki potekajo v občini.


Jakob Rus

Oglejte si tudi