Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.04.2018

pretežno oblačno
Zvečer in v prvem delu noči bodo predvsem na severu še nastale plohe in posamezne nevihte. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13 °C.
11°C | 23°C
sreda, 23.04.2018
10°C | 28°C
četrtek, 25.04.2018
11°C | 25°C
petek, 26.04.2018
11°C | 24°C
sobota, 27.04.2018
11°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
23°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

RAZSTAVA URŠKE BOLJKOVAC OB KULTURNEM ......


KULTURA

| |
12.02.2018      12:01
A A

RAZSTAVA URŠKE BOLJKOVAC OB KULTURNEM PRAZNIKU V RAKITNIfoto: Urška Boljkovac
foto: Urška Boljkovac
Deli:

V soboto 10. februarja smo z rahlim zamikom praznovali Kulturni praznik tudi v Rakitni.  O tej priliki je razstavljala naša sokrajanka, slikarka in fotografinja Urška Boljkovac. Razstava je imela naslov Pleme, fotografije, posnete na potovanjih fotografinje po Gani, Namibiji, Indoneziji in Paupi Novi Gvineji, so nam odkrivale njen pogled na življenje in ljudi v teh oddaljenih krajih. Črnobele fotografije so njihovo vsebino in povednost še poudarile, kompozicije pa so nakazovale zorni kot tako Uršinega pogleda kot samih akterjev na fotografijah. Tia Čiček je o razstavi takole zapisala:  Osebna dokumentarna fotografija priča o želji po spoznanju, povezovanju ter odkrivanju raznolikosti kultur ter naravi njihovega svojevrstnega obredja vezanega na naravno okolje. Diptihi črno-belih fotografij prikazujejo vzajemen odnos med človekom in okoljem, ki v zahodnoevropskem svetu pomeni nekaj drugega kot v afriških ali južno-azijskih državah, ki so med drugimi zaznamovale potovanja fotografinje. Razstava je poklon številnim kulturam in osebam, ki jih je na popotovanjih fotografinja utegnila spoznati. Vabi nas v svet lastnih izkušenj in hkrati dreza, da moramo kdaj stopiti iz varnosti vsakdana in se podati v svet, ki nam je popolnoma tuj. Razstava je bila na ogled tudi v nedeljo.

Še enega sokrajan smo počastili ob tej priliki: Veljko Toman je decembra 2017 skupaj z drugimi kolegi slikarji, kiparji, grafiki in fotografi iz Slovenije razstavljal pod louvrsko piramido na likovnem salonu, ki ga v Parizu pripravljajo od leta 1865, na njem je kot prva Slovenka nekoč razstavljala Ivana Kobilca. Ker je to posebna čast in izjemen dogodek v življenju umetnika, mu tudi Rakičani čestitamo in smo ponosni nanj.

V kulturnem programu pa smo se spomnili našega velikega pesnika Prešerne s pesmijo, nastopila je Marija Jakomin (na klavirju jo je spremljala Nika Rogelj), s svojo klavirsko interpretacijo nas je navdušil Martin Gabrijel, na živahen zaključek pa so poskrbeli otroci Podružnične šole Rakitna z recitacijami in plesom na temo Povodnega moža.

Za delo v Kulturnem društvu Rakitna in v ljubiteljski kulturi na sploh smo podelili priznanja JSKD, in sicer bronasto priznanje za udejstvovanje na kulturnem področju Katarini Kovačič in Klemnu Kržiču in zlato priznanje za udejstvovanje na kulturnem področju Simonu Grimšiču in Joštu Kovačiču. Za udejstvovanje na glasbenem področju pa sta dobili Gallusovo bronasto značko Dora Borštnik in Alenka Kovačič, Gallusovo srebrno značko Vida Kržič, Ema Kranjc, Barbara Borštnik in Valentina Borštnik, Gallusovo zlato značko za dolgoletno udejstvovanje na glasbenem področju pa so prejeli Marta Kovačič Grimšič, Klavdija Ivančič, Romana Pogačar, Gorazd Kovačič in Peter Slanič. Vsem še enkrat iskreno čestitamo in želim vsem, da jim entuzijazem in veselje do ljubiteljske kulture ne usahneta. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO RAKITNA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KULTURNO DRUŠTVO RAKITNA
KULTURNO DRUŠTVO RAKITNA
RAKITNA 66
Tel:
Barjanski List
Številka: 15
Izšla: 30.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2018 | Tečaji in delavnice
Vaje iz prve pomoči za občane
25.04.2018 | Ostalo
Markovo v Vnanjih Goricah
26.04.2018 | Družabni dogodki
Kresovanje v športnem parku Jama
26.04.2018 | Družabni dogodki
KRESOVANJE NA JEZERU
26.04.2018 | Družabni dogodki
Kres pri domu Lokvanj Podpeč
27.04.2018 | Družabni dogodki
Blagoslov konj na Pristavi
29.04.201 | Šport
Dovška baba
30.04.2018 | Družabni dogodki
Kresovanje na sv. Ani
24.04.2018 | Tečaji in delavnice
Vaje iz prve pomoči za občane
25.04.2018 | Ostalo
Markovo v Vnanjih Goricah
26.04.2018 | Družabni dogodki
Kresovanje v športnem parku Jama
26.04.2018 | Družabni dogodki
KRESOVANJE NA JEZERU
26.04.2018 | Družabni dogodki
Kres pri domu Lokvanj Podpeč

Bodite prvi pri oddaji mnenja.