Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.02.2018

oblačno
Danes bo oblačno, čez dan bodo padavine od severa postopno oslabele in večinoma ponehale. Na Primorskem bo deževalo, drugod večinoma snežilo. Zapihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje temperature bodo od 0 do 4, na Primorskem okoli 8 °C.
2°C | 4°C
ponedeljek, 19.02.2018
0°C | 3°C
torek, 20.02.2018
-3°C | 2°C
sreda, 21.02.2018
-1°C | 4°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 1°C
Opozorila
Nedelja, 18.2.2018 ob 8h
Od nedelje sredi dneva do ponedeljka dopoldne bodo na Primorskem na izpostavljenih mestih najmočnejši sunki burje okoli 100 km/h.
2°C
4°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

BOŽIČNO-NOVOLETNI KONCERT V RAKITNI ......


UMETNOST

| |
15.01.2018      14:36
A A

BOŽIČNO-NOVOLETNI KONCERT V RAKITNI PRIHAJAJOČE PRIREDITVEDeli:

Božič in novo leto nam včasih mineta v evforiji in prevelikih pričakovanjih. Zato si praznike in predvsem praznično vzdušje v Rakitni malce podaljšamo. V soboto 6. januarja so pripravili božično-novoletni koncert Mešanega pevskega zbora KD Rakitna z gosti. To pot smo povabili medse zbore iz okoliških krajev: ženski pevski zbor Perunike iz Iga, Podpeške pobe iz Podpeči ter mlajši mešani cerkveni zbor sv. Marjete in ženski pevski zbor Tonja, oba iz Borovnice. Ne le raznolikost zasedb, temveč tudi pestrost izbora skladb ter njihova izvedba so poslušalcem pripravili resnično lepo in zamaknjeno vzdušje v sicer majhni in hladni cerkvi sv. Križa. Zahvaljujemo se vse nastopajočim in njihovim zborovodkinjam, mladim dekletom, ki so bile sošolke med glasbenim izobraževanjem, Kristini Štemberger, Nejki Mazi, Taji Omejec, Evi Mori in Vidi Kržič. Navdušila so nas njihova mladostna zagnanost, pristop in volja do zborovskega petja.

Mešani pevski zbor KD Rakitna v mesecu januarju ne počiva, temveč imamo koncerta v cerkvi sv. Jakoba v Ljubljani in pri Sv. Vidu. V mesecu februarju pa se udeležimo tradicionalnega občinskega Kulturnega močvirja.

Za Kulturni praznik, natančneje v soboto 10. februarja ob 18.00, bomo pripravili prireditev z otvoritvijo razstave fotografij naše sokrajanke Urške Boljkovac.

Že naslednji dan (v nedeljo 11. 2.) pa bo za vse maškare, velike in majhne, pustovanje v dvorani ob 14.00.

Lepo vas vabimo na naše prireditve, kot tudi v Knjižnico Rakitna, kjer vas čaka veliko zanimivega knjižnega gradiva kot tudi prijazne knjižničarke.

 

Alenka Kovačič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO RAKITNA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 11
Izšla: 24.11.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.02.2018
Danes ni dogodkov.
23.02.2018 | Šport
Občni zbor PD Podpeč - Preserje
25.02.201 | Šport
Po poteh XIV. divizije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.