Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, v vzhodni polovici Slovenije bo znova pričelo rahlo snežiti. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem, kjer bo pihala šibka do zmerna burja, okoli 3 °C.
-2°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
0°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 1°C
Opozorila
Ponedeljek, 19.2.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prevare v Notranjih Goricah


KULTURA

| |
17.01.2018      10:46
A A

Prevare v Notranjih GoricahDeli:

Po več deset odigranih predstavah na deskah kulturnega hrama v Notranjih Goricah naši zvesti gledalci sploh ne sprašujejo več, ali nova predstava bo, vprašajo le, kdaj bo. In tudi na letošnjo ni bilo treba dolgo čakati. Praznični vrvež se je komaj malo polegel, ko so na oder v pisanih oblačilih in navihanih obrazov stopili z vsemi žavbami namazani prevaranti. Stari, obubožani vdovec Trapattoni, se na vse kriplje trudi oddati roko svoje hčere Monice Bellucci. Pohotni starec Ancelotti bi njeno roko z veseljem sprejel, a kaj, ko je ona vrgla oko na mladega, postavnega sanjača Tottija, katerega srce bije le za dišečo Gianno Naninni, ki misli le še na Pierluigia, ki pa je v resnici v moškega preoblečena ženska… Med predstavo izveste tudi vse o vodnjaku iz 12. stoletja.

Sobotna premiera polne dvorane gledalcev ni pustila ravnodušnih. Igralci so se morali po predstavi kar nekajkrat vrniti na oder in se prikloniti zadovoljni publiki. Dokaz, da so bili zmede na naših deskah veseli, saj za razliko od vsakodnevne, ki povzroča stres, naša sprosti in nasmeji.

Tokratna predstava »Prevare« avtorice Jere Ivanc je oživela pod režisersko taktirko izkušenega kulturnega ustvarjalca Gorazda Žilavca. Igralci: Lucija Alič, Janez Remškar, Anka Eržen, Jure Rajšp, Mojca Novak, Matic Rogelj, Klavdija Japelj, Urša Bačar in Anže Rus, pa so spretno krmarili med kar 15 različnimi vlogami.

Po predstavi je sledila podelitev Linhartovih priznanj nekaterim članom Teatra Janez Jalen, ki nas že vrsto let razveseljujejo z odrskih desk ali pa predstavljajo zakulisni mehanizem, brez katerega teater ne bi vsakič znova zaživel.

… In kot je dejal Gašper Tič:

»V teatru se prevara, ko ugasnejo luči, konča, življenju vašem kaj lepega prida, vas zabava, nasmeji, da v resničnem svetu manj boli.«

Lepo vabljeni v našo družbo še obe januarski soboti in petek, 19. 1., ob 19.30 (več o predstavi na: http://www.kud-janezjalen.si/).

Teater JJ0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 11
Izšla: 24.11.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.