Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo zjasnilo. Zjutraj bo pretežno jasno, po nekaterih kotlinah in dolinah bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18°C.
15°C | 28°C
petek, 21.09.2018
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 21°C
nedelja, 23.09.2018
11°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Okrogla miza z dr. Anžetom Logarjem


GOSPODARSTVO, DOGODKI

| |
10.04.2018      10:04
A A

Okrogla miza z dr. Anžetom LogarjemDeli:

9. aprila zvečer je v organizaciji Občinskega odbora SDS Brezovica potekal pogovorni večer z dr. Anžetom Logarjem, poslancem SDS in predsednikom Preiskovalne komisije o ugotavljanju zlorab v slovenskem bančnem sistemu.

Pogovor je vodila ga. Alenka Jeraj, ki se je dotaknila poti dr. Logarja od časov podmladka v SDS do današnjega dela v parlamentu. Kmalu pa so dosegli glavno temo večera, ob kateri se je razvila kar vroča debata. Modra dvorana na Brezovici je bila polna zainteresirane javnosti, ki je očitno dobro podučena o dogajanju in zelo zaskrbljena. Dr. Logar pa je bil pravi sogovornik s številnimi zanimivimi primeri iz prakse, čeprav ušes, lačnih konkretnih imen in podatkov, ni mogel docela potešiti. Preiskovalna komisija je vsekakor dosegla veliko, a je zaradi številnih dejavnikov, predvsem pa pomanjkanja političnega interesa v državnem vrhu, še vedno omejena pri doseganju želenih rezultatov. Tako zelo potreben Zakon o bančništvu ter želja o specializiranem sodišču za podobne zlorabe še vedno čakata pred vrati parlamenta, medtem ko se številni primeri pometajo pod preprogo in čakajo na zastaranje.

Navzoče je pozdravil tudi župan, g. Metod Ropret, ki je tudi sam, kot podjetnik in davkoplačevalec, izrazil zaskrbljenost nad dogajanjem in se zahvalil dr. Logarju za vpogled v delo Preiskovalne komisije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 19
Izšla: 03.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.