Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.11.2018

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj in dopoldne bo po nižinah Primorske še deževalo, drugod po Sloveniji pa snežilo. Sredi dneva bodo padavine oslabele. Sneg bo od juga prehajal v rahel dež, ki bo do večera večinoma ponehal. Burja na Primorskem bo postopno slabela. Najvišje dnevne temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem od 5 do 8 °C.
2°C | 3°C
sreda, 19.11.2018
2°C | 4°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 6°C
petek, 22.11.2018
5°C | 6°C
sobota, 23.11.2018
6°C | 8°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 6h
Zjutraj in dopoldne bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini še presegali hitrost 100 km/h. Predvsem na prehodu med Notranjsko in Primorsko bo veter gradil snežne zamete.
2°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Iz KS Podpeč - Preserje


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
29.06.2018      13:53
A A

Iz KS Podpeč - PreserjeDeli:

»V junijskem Barjanskem listu se je zaradi tehnične napake pojavil članek, ki je bil objavljen že v aprilski številki. Objavljamo članek, ki je bil mišljen za objavo v juniju. Za napako se iskreno opravičujemo.«

Svet KS Podpeč - Preserje se je še pred počitnicami enkrat srečal in obravnaval zadeve, ki so bile aktualne in potrebne obravnave. Ena takih zadev so bile vsekakor pritožbe krajanov Podpeči in Jezera o prekomerni uporabi glasnosti žive glasbe in glasbe preko zvočnika na prireditvenem prostoru »Pristava Podpeč«. Svet KS Podpeč - Preserje je preklical že izdan sklep za podaljšan obratovalni čas gostinskega obrata, kljub temu, da obratovalni čas gostinskega obrata ni moteč, moteče so prireditve, katere se izvajajo za točno določeno skupino. Tovrstne prireditve sodijo v sklop javnih prireditev, za katere pa je potrebno pridobiti ustrezna soglasja. Upamo, da se bo zadeva uredila, saj razumemo tako krajane, ki si želijo normalnega življenja, kot tudi podjetje, ki izvaja svojo poslovno dejavnost, vendar vse v smeri dogovora in prilagajanja.

V poletnem času, se bodo zaključevala dela na Pokopališču Preserje – park za raztros pepela. Že nekaj časa opažamo pojave vandalizma v okolici pokopališča in mrliške vežice. Večkrat smo izvajali obhode in ugotovili, da se na tem območju zadržujejo mladi, šolarji, ki v času čakanja avtobusa izvajajo »prostočasne« dejavnosti. Posledice so ostanki kurišč pred vrati mrliške vežice, obkurjena klop pred mrliško vežico, kup kartona od pic in ostale hrane, odtrgane in poškodovane luči, popisane fasade … S tega mesta apeliramo na vse, da je kraj okrog pokopališča in mrliške vežice kraj miru in spokoja in se temu primerno vedemo. Igrišča so pa namenjena igri in veseljačenju otrok in ostalih.

Vsem krajanom in krajankam ter šolarjem KS Podpeč - Preserje, želim prijetne počitnice in lep dopust.

 

KS Podpeč - Preserje

Šuštaršič Janez

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA BREZOVICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 20
Izšla: 28.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.