Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 32°C
torek, 20.08.2018
17°C | 32°C
sreda, 21.08.2018
17°C | 33°C
četrtek, 22.08.2018
17°C | 33°C
petek, 23.08.2018
18°C | 34°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dobrodelni koncert županovega sklada Občine ......


KULTURA, OBČINSKE, SOSED SOSEDU

| |
08.04.2018      9:54
A A

Dobrodelni koncert županovega sklada Občine BrezovicaDeli:

7. aprila 2018 zvečer se je odvil tradicionalni dobrodelni koncert županovega sklada Občine Brezovica, ki se ga je kljub sončnemu in toplemu vremenu zunaj, udeležila nabito polna dvorana ljudi v Kulturnem domu v Notranjih Goricah. 

Letos so spet zanetili oder znameniti Prifarski muzikanti, ki so iz odročne doline ob Kolpi popeljali slovensko glasbo po vsem svetu in se z veseljem znova ustavili tudi v občini Brezovica ter delili svoje široko znanje in dobro energijo. To so držali od prve do zadnje pesmi z vrhunsko izvedbo in kratkimi, hudomušnimi in iskrenimi zgodbami vmes, ki so celoten koncert še bolj popestrile. Obiskovalci so navdušeno ploskali, prepevali zraven in se zasanjano zibali ob prelepih melodijah iz Dalmacije, Kostela, Prekmurja, Madžarske, celo Danske in drugih zanimivih krajev, od koder so muzikanti črpali inspiracijo. Prav nihče ni mogel biti razočaran ob skoraj dve uri dolgem koncertu – občinstvo je z glasnim ploskanjem komaj izpustilo muzikante z odra. 

Na oder so dvakrat povabili tudi župana Občine Brezovica, g. Metoda Ropreta, ki je muzikantom najprej čestital ob njihovi 30. obletnici, češ da z leti postajajo le boljši. Zahvalil se jim je, da so znova prišli in naredili tako odličen koncert, predvsem pa se je zahvalil vsem obiskovalcem in drugim, ki so kakorkoli pomagali pri izvedbi večera in polnjenju županovega dobrodelnega sklada. Kot je dejal, gre Občini dobro, a nimajo vsi ljudje v življenju samo sreče, nekateri potrebujejo našo pomoč in ravno v ta namen je bil dobrodelni sklad ustanovljen. V njem so tekom let zbrali že 130 tisoč evrov in jih razdelili v obliki enkratnih pomoči ter štipendij. Tudi letošnji dobrodelni koncert je namenjen zbiranju sredstev, da se bo lahko ljudem v stiski še naprej pomagalo. Na letošnjem koncertu je bilo prodanih kar 250 kart in izkupiček bo prišel še kako prav. 
Župan je povabil vse obiskovalce na pogostitev po koncertu in se pošalil, da bodo po kakšni uri tudi sami dovolj pogumni, da kakšno skupaj zapojejo. Prifarski muzikanti pa se niso dali in so pripravili občinstvo, da so kar takoj, za lepši zaključek, vsi v en glas in brez instrumentov zapeli eno ljudsko. 

Po koncertu je sledila še bogata pogostitev, na kateri so se obiskovalci dobre volje zadržali še dolgo v večer. Najbolj navdušeni so izkoristili priložnost za fotografiranje z muzikanti in za kakšen pogovor z njimi, saj so se ti z veseljem pomešali v družbo in se poveselili z njimi. In niti uro ni trajalo, ko so tudi obiskovalci začeli spontano prepevati ljudske pesmi. 

Koncert je odlično uspel, Prifarski muzikanti so bili prava izbira in so napolnili dvorano in ljudi v njej z obilo pozitivne energije, ljudje pa so napolnili dobrodelni sklad, ki bo pozitivno energijo prinesel tudi tistim, ki se koncerta niso udeležili. Še enkrat hvala vsem!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 18
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.08.201 | Šport
Triglav
22.08.2018 | Družabni dogodki
FISH PIKNIK Z ANSAMBLOM HEC
25.08.2018 | Družabni dogodki
Gasilska veselica na Jezeru
26.08.201 | Šport
Cmir
18.08.201 | Šport
Triglav
22.08.2018 | Družabni dogodki
FISH PIKNIK Z ANSAMBLOM HEC
25.08.2018 | Družabni dogodki
Gasilska veselica na Jezeru
26.08.201 | Šport
Cmir

Bodite prvi pri oddaji mnenja.