Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prenovljena Knjižnica Notranje Gorice vabi!


KULTURA, VRTEC, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
12.10.2016      12:07
A A

Prenovljena Knjižnica Notranje Gorice vabi!


Ob tednu otroka so otroci iz vrtca v Notranjih Goricah obiskali Knjižnico Notranje Gorice, ki se je preselila v večje prostore.


Deli:

Za otroke iz skupine Barjančki je bil 12. oktober poseben dan, saj so skupaj z vzgojiteljicama Branko in Polono obiskali prenovljeno knjižnico v Notranjih Goricah. Knjižničarka in vodja Knjižnice Prežihov Voranc, Barbara Marinčič, jih je toplo sprejela in jim prebrala dve otroški zgodbici. Otroci so jo z zanimanjem poslušali, nato pa so se Barbari zahvalili za lepo prebrane pravljice. Zapeli so ji nekaj pesmic in ji poklonili ročno delo in slikanico, ki bo svoje mesto dobila na policah nove knjižnice. Barbara je otrokom povedala, kaj vse lahko najdejo v knjižnici: »V knjižnici imamo različne knjige. Na eni strani so tiste za očke in mamice, na drugi strani pa so predvsem knjižice in slikanice, ki so rezervirane za vas. Imamo tudi veliko poučnih knjig,« je zvedavim malčkom pojasnila Marinčičev. Otroci so lahko nato slikanice in knjige tudi sami vzeli v roke in jih prelistali.

 

Knjižnica Notranje Gorice se že vrsto let nahaja v domu krajanov Notranje Gorice. Njeni začetki segajo v leto 1951, ko jo je ustanovil KUD Zadrugar. Strokovni nadzor nad delovanjem knjižnice od leta 1952 opravlja Knjižnica Prežihov Voranc. Leta 2008 pa je po združitvi petih območnih ljubljanskih knjižnic Knjižnica Notranje Gorice postala del Mestne knjižnice Ljubljana.

Septembra letos se je knjižnica preselila v nekoliko večji prostor v nekdanjo sejno sobo krajevne skupnosti Notranje Gorice. Za izvajanje svoje dejavnosti ima sedaj namesto 25 m2 na razpolago 46 m2. V novem prostoru je gradivo postavljeno preglednejše, obiskovalcem pa je s čitalniškimi mesti omogočeno tudi daljše zadrževanje v knjižnici in prebiranje gradiva.

Knjižnica je bogato založena s knjigami za otroke in mladostnike. Obiskovalci si lahko izposodijo knjige za predšolsko bralno značko Ciciuhec, za osnovnošolsko bralno značko in za domače branje. Redno pa dokupujejo tudi najbolj brane knjige za odrasle, ki v knjižnici lahko najdejo veliko zanimivih naslovov. Prav tako si obiskovalci lahko izposodijo filme in risanke na DVD-jih ter otroške CD-je.

 

»V novih prostorih načrtujemo vzpostavitev internetne povezave, ki bo omogočala uporabnikom brezplačen dostop do interneta in uporabo drugih najpogostejših računalniških programov.

Za vpis v knjižnico potrebujejo obiskovalci veljavni osebni dokument. Otroci do 14. leta se lahko vpišejo v spremstvu staršev. Članarina je za otroke do 18. leta in brezposelne brezplačna, študenti in upokojenci morajo za letno članarino odšteti 9 eur, zaposleni pa 15 eur. Člani Knjižnice Notranje Gorice lahko uporabljajo storitve vseh drugih knjižnic Mestne knjižnice Ljubljana,« nam je še pojasnila Marinčičeva in vse občane lepo povabila na obisk v Knjižnico Notranje Gorice.


 

Urnik:  ponedeljek  18 h – 20 h

             sreda            18 h – 20 h

             sobota         10 h – 12 h

 

 

Vesna Novak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 5
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.201 | Šport
Izlet na Košenjak
28.06.201 | Šport
Pohod na Strelovec