Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 25°C
torek, 24.09.2018
13°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Nagajivi oder 2018


KULTURA, ŠOLSTVO

| |
09.03.2018      13:03
A A

Nagajivi oder 2018Deli:
V četrtek, 15. marca 2018, bo oder na OŠ Brezovica pri Ljubljani spet nagajiv. Ogledali si bomo tri gledališke predstave, ki so jih s svojimi mentoricami pripravili najmlajši gledališki ustvarjalci z območja JSKD Ljubljana okolica: na OŠ Brezovica pri Ljubljani, na OŠ Škofljica in na OŠ Dobrova ter lutkovno predstavo v izvedbi KUD Dolomiti Dobrova. 

Predstave si bosta strokovno ogledala Gašper Jarni in Matjaž Loboda.

MATJAŽ LOBODA (1942), je kot igralec in animator sodeloval v Lutkovnem gledališču Ljubljana že od leta 1953. Po študiju igre na ljubljanski AGRFT (1968) je v tem gledališču prevzel mesto umetniškega vodje in dramaturga. Težišče programa je prenesel na sodobna slovenska besedila in k pisanju pritegnil vrsto znanih avtorjev, ki so ustvarili značilno slovensko lutkovno dramaturgijo. V LGL je (do upokojitve 2006) deloval tudi kot igralec in režiser. Je pisec lutkovnih besedil, strokovnih knjig in prispevkov za različne domače in tuje publikacije. Rezultate raziskovanj slovenske lutkovne dediščine, je predstavil na več kot petdesetih razstavah doma in po svetu. V LGL je leta 1998 zasnoval program za Gledališko lutkovni studio in kot pedagog sodeloval pri njegovi realizaciji. Je dobitnik priznanja UNIMA Slovenije za prispevek k razvoju slovenskega lutkarstva in njegove promocije doma in v tujini - ter Pengovove nagrade za aktivno vlogo pri razvoju slovenskega lutkarstva.

GAŠPER JARNI, slovenski dramski in filmski igralec, voditelj, lutkar, pevec, sinhronizator, plesalec, se je igralstvu zapisal leta 2004, ko je z odliko diplomiral na ljubljanski AGRFT. Njegova igralska pot je okronana z mnogimi nagradami. Igral je v številnih filmih in zaznamoval veliko televizijskih oddaj. Svoj glas je posodil mnogim animiranim junakom v različnih risankah. Strokovno spremlja gledališke skupine na srečanjih JSKD in vodi izobraževanja.

Prireditev so podprle občine: Brezovica pri Ljubljani, Dobrova–Polhov Gradec, Škofljica

Program je v priponki. 

Nagajivo vabljeni! 

JSKD-OI Ljubljana okolica in OŠ Brezovica pri LjubljaniPriloge:
PDF
Program
108058_nagajivi-oder-2018-mail.pdf (418,98 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 19
Izšla: 03.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.