Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 20.06.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo v alpskih dolinah in na planotah Notranjske okoli 10, drugod od 13 do 17, ob morju okoli 20 °C.
16°C | 30°C
četrtek, 19.06.2018
15°C | 30°C
petek, 21.06.2018
17°C | 31°C
sobota, 22.06.2018
18°C | 20°C
nedelja, 23.06.2018
10°C | 22°C
Opozorila
Torek, 19.6.2018 ob 21h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Sprejem nadarjenih otrok pri županu Občine ......


OBČINSKE, OSNOVNA ŠOLA, DOGODKI

| |
05.06.2018      14:31
A A

Sprejem nadarjenih otrok pri županu Občine BrezovicaDeli:

5. junija je v Modri dvorani na Brezovici potekal sprejem nadarjenih osnovnošolcev pri županu Občine Brezovica. Župan je sprejel trinajst osmo- in devetošolcev z osnovnih šol Brezovica in Preserje, ki so se v zadnjem letu najbolj izkazali, ne samo pri šolskem učnem uspehu, ampak tudi na številnih tekmovanjih na državni ravni.

Za začetek je zbrane nagovoril župan, gospod Ropret, in povedal, da je ponosen na tako uspešen podmladek, zaradi katerega lahko optimistično zremo v prihodnost. Tudi Občina Brezovica se trudi, da omogoča otrokom dobre pogoje za šolanje in razvoj na vseh področjih, na katerih bi se želeli udejstvovati. Verjame, da se tudi sicer pogoji v Sloveniji izboljšujejo, da bo dovolj dela in kvalitetnih delovnih mest in da jim ne bo treba iskati boljšega življenja v tujini. Želi si, da bi svoje talente razvijali doma in jih tukaj tudi vnovčili. Čestital je vsem skupaj v imenu Občine, njihovih učiteljev in mentorjev ter jim zaželel veliko sreče in poguma, da bi se kar najbolje znašli v novem svetu, ki je pred njimi. Prepričan je, da so z znanjem dovolj dobro oboroženi, da bodo tudi v prihodnje uspešni.

Nato je župan v imenu Občine Brezovica vsakemu učencu posebej čestital in izročil priznanje ter skromno darilo, za konec pa so se lahko vsi posladkali tudi s sladoledom, ki je zelo prijal v zgodnje-poletnih temperaturah.

Priznanja Občine Brezovica so dobili:

 • Barbara Kovač za 1. mesto in Srebrno priznanje iz angleščine;
 • Nika Klančar za Bronasto Stefanovo priznanje, Bronasto priznanje iz angleščine in Zlato priznanje iz geografije;
 • Gašper Mali za Bronasto priznanje iz zgodovine, Bronasto Vegovo priznanje, Bronasto in srebrno Stefanovo priznanje in Zlato bralno značko;
 • Klara Levec za Bronasto priznanje iz logike, Bronasto Preglovo priznanje, Bronasto in srebrno Vegovo priznanje, Bronasto in Srebrno Stefanovo priznanje, Srebrno plaketo na Tekmovanju mladih slovenskih glasbenikov in baletnih plesalcev (citre), Zlato bralno značko in uspehe na kulturnem in umetniškem področju;
 • Lana Šturm za Bronasto priznanje na Cankarjevem tekmovanju, Zlato priznanje na tekmovanju iz angleščine, Zlato bralno značko, ¼ finale v odbojki na mivki, ker je postala državna prvakinja v veslanju in  za 3. mesto na področnem tekmovanju v alpskem smučanju;
 • Hana Lupinc Korošec za Bronasto priznanje na Vegovem tekmovanju, Bronasto priznanje iz angleščine, Bronasto tekmovanje v sladkorni bolezni, Bronasto in srebrno priznanje na Cankarjevem tekmovanju, Bronasto in srebrno priznanje iz Vesele šole, ¼ finale v odbojki na mivki, Zlato bralno značko in ker je postala finalistka na 8. šolskem pesniškem natečaju;
 • Lota Martinjak za Bronasto priznanje iz zgodovine, Bronasto priznanje iz angleščine, Bronasto Proteusovo priznanje, Bronasto priznanje v sladkorni bolezni, Bronasto in srebrno priznanje na Cankarjevem tekmovanju, Srebrno priznanje iz znanja pisanja umetnostnih besedil – poezije na Maratonu poezije, Zlato bralno značko, ker je postala Izbrana avtorica (finalistka) na Roševih dnevih v Celju in uspehe na kulturnem in umetniškem področju;
 • Gal Myint za Bronasto Cankarjevo priznanje, Bronasto priznanje iz zgodovine, Bronasto Preglovo priznanje, Bronasto priznanje iz Logike, Bronasto priznanje v sladkorni bolezni, Bronasto priznanje iz logične pošasti, Bronasto in srebrno Vegovo priznanje, Bronasto in srebrno Štefanovo priznanje, Zlato bralno značko in Srebrno medaljo na tekmovanju World Scolars Cup na univerzi Yale;
 • Benjamin Marinko za Bronasto priznanje na Štefanovem tekmovanju, Bronasto priznanje iz zgodovine, Bronasto priznanje iz angleščine, Bronasto priznanje na Preglovem tekmovanju, Bronasto priznanje iz  logične pošasti, Bronasto priznanje na Cankarjevem tekmovanju, Bronasto in srebrno priznanje na Vegovem tekmovanju, Zlato priznanje iz astronomije in Zlato bralno značko;
 • Sebastian Redek za Bronasto priznanje iz zgodovine, Srebrno priznanje iz angleščine, Bronasto in srebrno Preglovo priznanje, Bronasto in srebrno  priznanje iz Vesele šole, Zlato priznanje  iz nemščine, Angleško bralno značko, učno pomoč sošolcem, 1. nagrado na natečaju ob mednarodnem dnevu človekovih pravic »Ko se srečamo, spremenimo svet« v Ljubljani, Uspehe na kulturnem in umetniškem področju ter ker je postal Državni prvak v veslanju;
 • Franci Suhadolnik za Bronasto priznanje iz logike, Bronasto priznanje iz angleščine, Bronasto Cankarjevo priznanje, Bronasto Preglovo priznanje, Bronasto, srebrno in zlato Stefanovo priznanje ter Bronasto in zlato Vegovo priznanje
 • Luka Ponikvar za Bronasto priznanje iz angleščine, Bronasto Preglovo priznanje, Bronasto tekmovanje iz sladkorne bolezni, Bronasto priznanje iz logične pošasti, Srebrno priznanje na tekmovanju Bober, Bronasto in srebrno Štefanovo priznanje, Bronasto in zlato priznanje iz Logike, Bronasto, srebrno in zlato Vegovo priznanje, Zlato bralno značko in Angleško bralno značko;
 • Pika Kovač za Bronasto priznanje iz Logike, Bronasto priznanje v sladkorni bolezni, Bronasto priznanje iz logične pošasti, Bronasto priznanje iz Memo šole, Bronasto in srebrno Vegovo priznanje, Bronasto in srebrno Proteusovo priznanje, Bronasto in srebrno priznanje iz Vesele šole, Bronasto, srebrno in zlato Cankarjevo tekmovanje, Zlato bralno značko, Srebrno medaljo na tekmovanju World Scolars Cup na univerzi Yale, ker je postala izbrana avtorica (finalistka) na Roševih dnevih v Celju in za uspehe na kulturnem in umetniškem področju.

Še enkrat čestitke vsem!

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 17
Izšla: 25.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.06.2018
Danes ni dogodkov.
23.06.2018 | Kultura
Maša za domovino
23.06.2018 | Kultura
Maša za domovino
24.06.201 | Šport
Po Kozjaku
24.06.201 | Šport
Po Kozjaku
22.06.2018 | Kultura
Prireditev ob Dnevu državnosti Pod lipo
23.06.2018 | Kultura
Maša za domovino
23.06.2018 | Kultura
Maša za domovino
24.06.201 | Šport
Po Kozjaku
24.06.201 | Šport
Po Kozjaku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.