Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 15.08.2018

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo padavine povsod ponehale. Proti jutru se bo od severa začelo jasniti, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do 20 °C.
17°C | 29°C
četrtek, 16.08.2018
15°C | 30°C
petek, 17.08.2018
15°C | 30°C
sobota, 18.08.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Torek, 14.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mešani pevski zbor Brezovica praznuje 20 let


KULTURA

| |
07.12.2016      9:32
A A

Mešani pevski zbor Brezovica praznuje 20 let


Ob dvajseti obletnici aktivnega delovanja je Mešani pevski zbor Brezovica priredil krajši koncert po zahvalni maši. Potekal je prvo decembrsko soboto, v cerkvi sv. Antona Puščavnika na Brezovici.


Deli:

Mešani pevski zbor Brezovica ohranja in nadaljuje 300-letno tradicijo cerkvenega petja na Brezovici. Zbor v tej sestavi deluje že dvajset let, v teh letih pa je širil svoj repertoar, ki obsega že več kot štiristo skladb. Pod njihovim okriljem se izobražujejo in izpopolnjujejo mladi organisti in pevci. Pevci ohranjajo stare navade, posegajo po zakladnici ljudskega izročila, skladbah slovenskih in tujih skladateljev ter priredbah starejših in mlajših ustvarjalcev. Zbor sodeluje s priznanimi dirigenti in skladatelji, v projektih pa s priznanimi zbori. Aktivno se udeležuje pevskih revij in nastopov ob kulturnih in drugih prireditvah v domačem kraju, Sloveniji in tujini. Vsako leto prepevajo v projektu Dan ljubezni, na pevskem taboru v Stični in v Tednu ljubiteljske kulture.

Pod vodstvom Toneta Rozmana, ki zbor vodi že zadnjih enajst let, je zbor dosegel vrsto uspehov, leta 2007 je bil izbran za revijo Sozvočja osrednje Slovenije v Zagorju. Istega leta se je udeležil Mednarodnega tekmovanja sakralne glasbe v Podgori pri Gorici v Italiji, kjer je leta 2010 dosegel drugo mesto, leta 2011 pa tretje mesto v absolutni kategoriji. Novembra leta 2011 so pevci nastopili na regijskem tekmovanju osrednje Slovenije v Kočevju, kjer so prejeli srebrno priznanje. Istega leta je Občina Brezovica Mešanemu pevskemu zboru podelila najvišje priznanje – grb občine Brezovica, priznanje za posebne dosežke pa jim je podelila območna izpostava Javnega sklada RS.

Pred njihovim koncertom je tako potekala zahvalna maša, med katero so že zapeli nekaj pesmi ob spremljavi orgel: Oznanil je angel, K nebu povzdignimo solzne oči, Vi, oblaki, ga rosite in druge. Med koncertom so zazvenele pesmi Bourree, Zahvala, Marija z Ogrskega gre, Drugi advent, priredba pesmi Ave Maria in pesem Ko dvigneš me.

Na orgle sta zaigrala Matej Plevnik in Ana Žitko, na violino Petra Rozman, kot solista pa sta zapela Angelca in Damjan Plevnik.

Priznanja za pet, deset ali več kot dvajset let aktivnega prepevanja je posameznikom podelila Tatjana Avsec, vodja Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti območne izpostave Ljubljana okolica.

Koncertu je prisluhnil tudi župan Metod Ropret in pa seveda župnik Jožef Poje, ki je zboru ob njihovi obletnici delovanja čestital in jim zaželel še veliko let prepevanja s takšnim veseljem, kar pa jim želimo tudi mi.

 

Eva Povirk

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 18
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
14.08.2018
Danes ni dogodkov.
18.08.201 | Šport
Triglav
22.08.2018 | Družabni dogodki
FISH PIKNIK Z ANSAMBLOM HEC
18.08.201 | Šport
Triglav
22.08.2018 | Družabni dogodki
FISH PIKNIK Z ANSAMBLOM HEC

Bodite prvi pri oddaji mnenja.