Logo MojaObčina.si
DANES
3°C
-7°C
JUTRI
4°C
-2°C
Oceni objavo

Evropski teden mobilnosti krepi medgeneracijsko sodelovanje

Občina Brežice že 16. leto zapored sodeluje v projektu Evropski teden mobilnosti, katerega osnovni namen je ozaveščanje javnosti o pomenu trajnostne mobilnosti za čistejše okolje in boljše počutje občanov, med leti pa se je izkazalo, da projket povezuje tudi različne generacije.

Dijakinje in dijaki 2. a Gimnazije Brežice so danes obiskali stanovalce doma upokojencev Brežice in ob pomoči zaposlenih odšli na sprehod s tistimi stanovalci, ki so zaradi bolezni priklenjeni na voziček in sami ne zmorejo na sprehod. Sledilo je prijetno druženje, katerega si bodo zagotovo zapomnili tako mladi kot tudi starejši.  

Na Gimnaziji Brežice pravijo, da jim je pomembno kakšne vrednote razvijajo dijaki, zato jih večkrat peljejo tudi v Dom upokojencev Brežice, da se družijo s stanovalci in tako širijo socialne horizonte in gradijo na socialni odgovornosti. 

Oglejte si tudi