Logo MojaObčina.si

Brežice

DANES
15°C
12°C
JUTRI
20°C
12°C

Občinski svet dal zeleno luč gradnji nove stanovanjske soseske v Brežicah

Občinski svet je na 23. redni seji, ki je potekala v ponedeljek, 20. 6. 2022 sprejel Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o občinskem podrobnem prostorskem načrtu za območje ob Cesti svobode v Brežicah.

Območje na vzhodu meji na Ulico Alenke Gerlovič, na zahodu pa na obstoječo pozidavo in kompleks Splošne Bolnišnice Brežice. Južno od območja je Pleteršnikova ulica, severno pa Finžgarjeva ulica.

Na tem območju so načrtovane stanovanjske hiše, ki se jim dopusti svobodnejše oblikovanje ter dva večstanovanjska objekta, pri čemer se osnovni koncept ohranja. Občina Brežice pozdravlja in podpira gradnjo, saj bo zagotovljenih novih bivalnih kapacitet bo za približno 50 družin.

Izjava Ivana Molana župana Občine Brežice:


Your browser does not support the audio element.

Več o projektu je dostopno na povezavi: https://www.brezice.si/sl/prostor/

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi