Logo MojaObčina.si

Braslovče

JUTRI
31°C
16°C
NED.
33°C
17°C

Pomladansko čiščenje okolja v občini Braslovče

V občini Braslovče že več let zapored poteka organizirano pomladansko čiščenje in urejanje okolja v organizaciji Občine Braslovče in Turističnega društva Braslovče. Po posameznih krajih so se društva in posamezniki, ki so pristopili k akciji, ločeno dogovorili s koordinatorji akcije za čas izvedbe. Akcija se je pričela 27. marca, zaključila pa se je v soboto, 17. aprila.

V akciji je sodelovalo 162 oseb in skupaj zbralo okoli 45 kubičnih metrov odpadkov. Med odpadki prevladujejo plastika in pločevinke. Zbrane odpadke so odložili na za to posebej določena zbirna mesta ali pa so jih odpeljali v center za ločeno zbiranje odpadkov na Žovnek. Še vedno pa udeleženci odkrijejo nova črna odlagališča, napolnjena z gumami, gradbenim in drugim materialom, ki ne sodijo v naravo. Razveseljivo pa je, da jih je manj kot pred leti.

Pohvalno je, da so udeleženci akcije poskrbeli za varnost ob razpisanih epidemioloških razmerah ter da se je akcije udeležilo večje število najmlajših.

Tone Tavčer

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi