Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 13.11.2018

oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod bo deloma jasno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter.
12°C | 17°C
sreda, 14.11.2018
8°C | 20°C
četrtek, 15.11.2018
7°C | 16°C
petek, 16.11.2018
3°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 12.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

PRIŽIG LUČI ZA MIR


NOVICE

| |
26.10.2017      9:03
A A

PRIŽIG LUČI ZA MIRfoto: TATJANA WOJČICKI
foto: TATJANA WOJČICKI
Deli:

Na izbranih lokacijah prve svetovne vojne in nekaterih drugih točkah ob nekdanji soški fronti vzdolž Poti miru od Alp do Jadrana so tako na zgodovinsko pomemben dan, 24. oktobra, ko se je začela bitka pri Kobaridu, ob 11. uri prižgali luč za mir. Bovški gamsi -odrasli skavti so pred prižiganjem sveč molili križev pot od cerkve sv. Urha do sv. Lenarta. 14. križev je bilo postavljenih letos spomladi prav v spomin na tragične dogodke, ki so se zgodili pred sto leti.

Na vojaškem pokopališču prve svetovne vojne v Bovcu sta luč miru v imenu Občine Bovec prižgala tudi župan Valter Mlekuž in sodelavka Jožica Kavs.

S preprosto, tiho in spoštljivo gesto so se ob isti uri tako številni povezani poklonili spominu na vse žrtve prve svetovne vojne, se zahvalili za mir, v katerem živimo in se ponovno zavezali svojemu poslanstvu, ki je s spoštovanjem predstavljati zgodovino, sodelovati in močno krepiti vrednoto miru. Društvo 1313 je luč miru prižgalo ob pomniku na plinski napad, ki se je zgodil istega dne.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!