Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
11°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 15°C
sreda, 24.10.2017
5°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Marjanov zmagovalni golaž


TURIZEM

| |
22.10.2014      14:18
A A

Marjanov zmagovalni golažTako se kuha hribovski golaž.
Tako se kuha hribovski golaž.
Deli:

Poseganje po vrhunskih odličjih z borovniškim golažem ni za našega sovaščana Marjana Pristavca nič novega. Če bi kuhal predvolilnega, bi nemara celo postal župan, saj ko se je pred časom z odlično ekipo odpravil na tekmovanje v kuhanju hribovskega golaža na Kurešček, je domov prinesel nič manj kot zmagovalni pokal. Pred dobrim mesecem pa so ga znova zvabili na eno od tovrstnih tekmovanj – 2. Barjanski kulinarični festival, ki ga v Športnem parku Jama v Notranjih Goricah (podhribski vasici onstran barja) prireja Društvo Grill klub Slovenija. Borovniške barve je v pisani druščini zastopal »Krim team«, ki so ga poleg kuharja Marjana sestavljali še Bojan in Helena Lušina ter Vesna Kocjan. Na »bojišču« šestnajstih ekip so postavili izviren ambient, v katerem je čez čas iz kotla prav prijetno zadišalo. Ni sicer povsem jasno, ali so se nato številne delegacije obiskovalcev in visokih gostov tja zgrinjale zaradi opojnih vonjav ali odličnega ozadja za nepozabne skupinske fotografije, a naši tekmovalci so vsekakor pustili močan vtis. Ocenjevalci pa so merili vse: način priprave in lepoto prostora, način kurjenja, obleko kuharjev, še za nohte so jim gledali in preizkusiti so se morali na alkotestu, je razložil kuhar Marjan. Šele zatem je sledilo okušanje golaža, ki je našo ekipo pripeljalo v sam vrh. Prvo mesto je menda pripadlo organizatorjem, drugo sponzorjem, tretje mesto pa naši ekipi. A bron je tokrat nosil barvo in okus zlata.

 

Damjan Debevec


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.